W Grudziądzu był Rafał Trzaskowski – prezydent Warszawy, były europoseł i minister, wiceprzewodniczący PO, obecnie twarz akcji Pilnuję Wyborów (zdjęcia, wideo)

Co mówił do zebranych na grudziądzkim Rynku? Że nie można nikomu odmawiać patriotyzmu ani odsyłać do Niemiec czy Rosji i że trzeba przypilnować wyborów.

– W Grudziądzu spotyka się kilkuset  mieszkańców, którzy chcą kontrolować wybory, ta ja o te wybory jestem spokojny! – zapewniał Rafał Trzaskowski. – Wiele osób pyta mnie, czy mamy w Polsce demokrację? Zawsze odpowiadam, że tak, ale jest ona silna mocą obywateli, świadomego społeczeństwa, które o demokrację dba.

Mimo, że informacja o przyjeździe Rafała Trzaskowskiego do Grudziądza ogłoszona była dość późno, wiele osób nie zdołało przyjść, ale i tak na Rynku zjawiło się kilkuset mieszkańców. Długa kolejka  grudziądzan i ludzi spoza miasta ustawiła się do Rafała Trzaskowskiego po wspólne zdjęcie i autografy.

Rafał Trzaskowski, choć jest prezydentem pięknego miasta – Warszawy, chętnie obejrzał grudziądzką Starówkę. Przespacerował się Rynkiem (jeszcze wspólne zdjęcia robił z osobami w kawiarenkach plenerowych) poszedł ulicą Reja koło Fado, zajrzał do Muzeum Handlu Wiślanego Flis i udał się ulicą Spichrzową do Ratusza.

Podczas jego wizyty byli w Grudziądzu – jako gospodarz – prezydent Maciej Glamowski, także marszałek Piotr Całbecki, poseł Tomasz Szymański i Sławomir Nitras.   

RAFAŁ TRZASKOWSKI – urodził się w Warszawie 1972 r. Polityk i politolog. Doktor nauk humanistycznych. Specjalista w zakresie spraw europejskich. Wykładowca akademicki. Od 2018 r. prezydent miasta stołecznego Warszawy. Był posłem do Parlamentu Europejskiego VII kadencji (2009-2013). W 2013 r. był ministrem administracji i cyfryzacji. W latach 2014 -2015 r. sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W 2015-2018 poseł na Sejm. Od 2020 roku wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. Kandydat na prezydenta RP w drugich wyborach 2020 roku. Wykładowca akademicki. Obecnie jeden z liderów Ruchu Samorządowego Tak Dla Polski. Jest twarzą akcji #PilnujęWyborów

TEKST, FOT I WIDEO: MARYLA RZESZUT

Rafał Trzaskowski o niewybrednym języku debaty publicznej:

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

W Grudziądzu był Rafał Trzaskowski – prezydent Warszawy, były europoseł i minister, wiceprzewodniczący PO, obecnie twarz akcji Pilnuję Wyborów (zdjęcia, wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu