W międzynarodowym kongresie C-City w partnerskim mieście Châteauroux we Francji uczestniczyła z kilkuosobową delegacją Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza  

 Od 4 do 7 maja w Châteauroux na kongresie C-City reprezentowali Grudziądz także: Adrianna Klimkiewicz, Ewelina Dąbrowska, Emilia Markot – Borkowska, Michał Czepek, Mariusz Żebrowski, Przemysław Wierzchowski.

Sieć C-City obejmuje 5 miast europejskich średniej wielkości: Châteauroux, Grudziądz, Falun, Broxtowe i Gütersloh, które współpracują w wielu sferach.

– Podczas konferencji odbyły się liczne warsztaty, spotkania, dyskusje oraz prace mające na celu realizację wspólnych projektów z zakresu historii i tradycji, sportu, sztuk wizualnych, muzyki, stylu życia oraz współpracy młodzieżowych rad miejskich – relacjonuje Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza. – Z dumą mogę ogłosić, że Grudziądz jest organizatorem III Konferencji C-City, która odbędzie się od 3 do 6 czerwca 2024 r. Konferencja C-City i udział w niej grudziądzkiej delegacji to nasz ogromny wkład w budowanie współpracy w dziedzinie kultury, sportu, polityki, administracji i społeczeństwa obywatelskiego. Otrzymałam symboliczny klucz do miasta, jako że Grudziądz będzie gospodarzem kolejnej konferencji C-City.

Idea „C-City – kulturalna sieć miast europejskich” kształtowała się od 2019 roku przy współpracy pięciu miast europejskich średniej wielkości: Châteauroux, Grudziądza, Falun, Broxtowe i Gütersloh.

I Konferencja C-City odbyła się w 2022 roku w Gütersloh (Niemcy). Władze uczestniczących w niej miast podpisały wówczas oficjalny dokument, którym jest Karta C-City. Określa on ramy i zakres współpracy w ramach sieci miast.

(marz)

Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza z kluczem dla miasta, które będzie gospodarzem najbliższej konferencji miast partnerskich w ramach C-City. Fot. Maryla Rzeszut

Zdjęcia z Châteauroux: uczestnicy kongresu

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

W międzynarodowym kongresie C-City w partnerskim mieście Châteauroux we Francji uczestniczyła z kilkuosobową delegacją Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza  

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu