W rocznicę wybuchu wojny Rosji z Ukrainą zabrzmiały w Grudziądzu  pieśni, zapłonęły znicze. Minuta ciszy w hołdzie poległym (zdjęcia, wideo)

Wiec solidarności z broniącą się Ukrainą odbył się dziś na Rynku Głównym. Licznie stawiła się młodzież, przybyli mieszkający w Grudziądzu Ukraińcy i przedstawiciele władz samorządowych oraz państwowych.  

Młodzież szkolna z transparentami antywojennymi stanęła wokół Rynku, na którym powiewały flagi państwowe: Polski i Ukrainy oraz miasta Grudziądza.  Uroczystość prowadził Zbigniew Kulwicki z CK Teatr w Grudziądzu. Młodzież z „Piosenkarni” wykonała wzruszające pieśni. Serca wszystkich poruszył utwór zaśpiewany a’capella przez młodą Ukrainkę.

Jako pierwsi znicze ustawili: Karola Skowrońska – honorowa obywatelka Grudziądza oraz przedstawiciele władz samorządowych: Łukasz Kowarowski – przewodniczący Rady Miejskiej, Maciej Glamowski – prezydent Grudziądza, poseł Tomasz Szymański, wicewojewoda Józef Ramlau, wiceprezydent Szymon Gurbin, przewodniczący klubu radnych PiS w Grudziądzu Sławomir Szymański. Znicze zapalili też mieszkający w Grudziądzu Ukraińcy, młodzież, mieszkańcy miasta.

TEKST, FOT. WIDEO: MARYLA RZESZUT

Posłuchajcie, jak młodzi z „Piosenkarni” śpiewają: „Moja Ojczyzna to Historia, pamięć o poległych za nasz Kraj. Pamięć o tysiącach Bohaterów Niezłomnych jak stal. Uwierz, Polsko, naszej wiary nie zabraknie nam, żaden wróg nie zwycięży Boga w nas, z Bogiem zawsze zwyciężymy każde zło, dopomóż, Boże, nam…”

Młodzież z „Piosenkarni” śpiewa o polskich bohaterach podczas wiecu solidarności z Ukrainą. Rynek w Grudziądzu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

W rocznicę wybuchu wojny Rosji z Ukrainą zabrzmiały w Grudziądzu  pieśni, zapłonęły znicze. Minuta ciszy w hołdzie poległym (zdjęcia, wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu