W samym centrum Lasu Komunalnego na jednej z polan powstało nocne kino w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego

To nowa propozycja dla miłośników kina w scenerii jak dotąd niespotykanej. Do sali kinowej trzeba było przejść leśną ścieżką około dwóch kilometrów posiłkując się latarkami.

Ekran kinowy został ustawiony w środku lasu…

– Miejsce wyjątkowe, wyjątkowy pomysł, gratuluję – zachwycał się Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza, który wraz z setką miłośników horrorów obejrzał australijski film „Babadook” w reżyserii Jennifer Kent.

 Sama  produkcja do klasyki horroru gatunku, niestety, nie należała, a publiczność częściej wybuchała śmiechem niż zasłaniała oczy z przerażenia, jednak widzowie oklaskami nagrodzili pomysł nowej odsłony DKF.

– Długo namawiałem Beatę Kastner, żeby wspólnie zrobić ten projekt i w końcu udało się. Przedsięwzięcie było stresujące ze względu na połączenie elementów technicznych i przyrodniczych tak, żeby zachować spokój w lesie ze względu na zwierzęta, dlatego wszyscy mieliśmy słuchawki podczas seansu – mówi Mateusz Cieślakiewicz, leśniczy Lasów Komunalnych.

Czy będą kolejne seanse w plenerze, bo zainteresowanie miłośników kina było bardzo duże?

– Mamy sporo pomysłów na DKF w różnych ciekawych miejscach jeżeli tylko widzowie zechcą przychodzić – dodaje Beata Kastner z Centrum Kultury Teatr.

Tekst i fot. (anette)

Amatorzy horrorów przyjechali do lasu, by w nocy oglądać dreszczowiec. Jednak nikt specjalnie się nie przestraszył…
Kadr z filmu australijskiego „Babadook” w reżyserii Jennifer Kent. FOT. SERWIS CK TEATR GRUDZIĄDZ

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

W samym centrum Lasu Komunalnego na jednej z polan powstało nocne kino w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu