W sobotę wspólnie będziemy wspominać zmarłych muzyków – na III Grudziądzkich Zaduszkach Muzycznych w Bazylice Mniejszej

III Grudziądzkie Zaduszki Muzyczne rozpoczną się 19 listopada (sobota) o godz. 19.00 w Bazylice Kolegiackiej pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa. Wśród wykonawców: Marek Matecki (organy), Chór Męski Echo, Vacat, The G Singers. Koncert poprzedzi msza św. w intencji nieżyjących muzyków.

W Bazylice Mniejszej p.w. św. Mikołaja Biskupa jest znakomita akustyka i muzyka brzmi tu znakomicie. FOT. MARYLA RZESZUT

To już tradycja, że mieszkańcy Grudziądza spotykają się aby wspólnie wspominać zmarłych grudziądzkich muzyków.  W sobotę, 19 listopada powrócą w naszych myślach ci, którzy odeszli na zawsze. Wspominać ich będziemy przy dobrej muzyce, która w Bazylice Mniejszej p.w. św. Mikołaja brzmi wyjątkowo.   

Wystąpią: Chór Męski Echo pod dyrekcją Jerzego Cieślaka, zespół Vacat, chór kameralny The G Singers pod dyrekcją Jagody Mielewczyk, Marek Matecki – organy, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu.

Na III Grudziądzkie Zaduszki Muzyczne zaprasza Maciej Glamowski, prezydent miasta, który patronuje temu wydarzeniu oraz ks. kanonik Dariusz Kunicki,  dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia Leszek Orłowski oraz chór kameralny The G Singers.

Początek o godz.19.00. Wstęp wolny.

(marz)

Chór Męski Echo wystąpi podczas III Grudziądzkich Zaduszek Muzycznych w Bazylice Mniejszej.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

W sobotę wspólnie będziemy wspominać zmarłych muzyków – na III Grudziądzkich Zaduszkach Muzycznych w Bazylice Mniejszej

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu