Będzie ciekawie: „Odlot” z widownią, „Kłamstwo” z Malajkatem, „Kora. Falowanie i spadanie”… Karnety na Grudziądzką Wiosnę Teatralną od 16 lutego, bilety od 27 lutego

„7 Grzechów Głównych” to hasło Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej 2023!  Karnety w cenie 350 zł będą w sprzedaży od 16 lutego (czwartek). Jaki jest program festiwalu? 8 spektakli (w tym 2 filmy) i „Przedwiośnie” dla młodych widzów.

W tym roku program układała po raz pierwszy Ewelina Dąbrowska z CK Teatr. Efekt? Ciekawe spektakle w wykonaniu dobrych teatrów, solidna obsada i… powrót po długim czasie na grudziądzki festiwal Teatru Wilama Horzycy z Torunia. Nasz sąsiad wystąpi na inaugurację Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej.

Na grudziądzkiej scenie zobaczymy też m.in. Teatr J. Słowackiego z Krakowa,  Kompanię Teatralną z Warszawy, Teatr Współczesny ze Szczecina, Teatr KTO z Krakowa.

Hasło festiwalu nie oznacza, że będzie ponuro, pod znakiem grzechu i pokuty… Przedstawienia są różnorodne, wywołują rozmaite emocje, także uśmiech. – To będzie festiwal o zwykłym człowieku. O tym, że popełnia błędy, upada, ale stara się podnieść i odpokutować winy – rekomenduje Grudziądzką Wiosnę Teatralną Anna Janosz, dyrektor CK Teatr. – Jakie to grzechy i jak bohaterowie będą sobie radzić, pokażą nam spektakle festiwalu, na które serdecznie zapraszam.

Jakie teatry przyjadą do Grudziądza na wiosenny festiwal? Zobaczcie filmową zapowiedź.

PROGRAM GRUDZIĄDZKIEJ WIOSNY TEATRALNEJ 2023 „7 GRZECHÓW GŁOWNYCH”.   

Rozpocznie się od „Przedwiośnia”. 4 marca – bajkę dla dzieci „Złote Jajko” i warsztaty przygotował Teatr Igraszka z Warszawy.

12 marca – bajkę dla nieco starszych dzieci  „Pogromca smoka Jabberwocka”  wystawi na swojej scenie Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu. Reżyserem jest Zbigniew Kulwicki.  

Festiwal zainauguruje 18 marca spektakl Teatru Wilama Horzycy z Torunia: „Testament Marii” w reżyserii Piotra Kurzawy.  Wystąpi Agnieszka Wawrzkiewicz.

23 marca – Dyskusyjny Klub Filmowy i projekcja obrazu „Blisko” Lukasa Dhonta.

25 marca – „Arcadia” – Teatr KTO z Krakowa. Seans lamentacyjny bez słów. Reżyserem jest Jerzy Zoń.

1 kwietnia – spektakl „Odlot” w wykonaniu Teatru Współczesnego ze Szczecina. Reżyseria: Anna Augustynowicz. Publiczność będzie włączona do akcji. Widownia stanie się halą odlotów.

15 kwietnia – spektakl „Znachor” – Teatr im. J. Słowackiego z Krakowa.

20 kwietnia – film „Miasto” (reż. Marcin Sauter). DKF. Po projekcji spotkanie z reżyserem.

22 kwietnia – spektakl „Kłamstwo” w wykonaniu Kompanii Teatralnej z Warszawy. Reżyseria:  Wojciech Malajkat.

23 kwietnia – „Kora. Falowanie i spadanie” – spektakl Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina.

Grudziądzka Wiosna Teatralna odbędzie się po raz 19. Ewelina Dąbrowska, która dobierała repertuar zapewnia, że tegoroczna oferta kusi ciekawym programem i daje szansę obejrzenia różnorodnych przedstawień z całej Polski. – Bardzo starałam się pozyskać na nasz festiwal te spektakle, które trudno zobaczyć, gdyż nie są grane na innych scenach w Polsce, tylko na macierzystych. Niektóre sztuki zaskoczą widzów, np. szczeciński „Odlot”, który do akcji wciągnie także publiczność – objaśnia Ewelina Dąbrowska. – Festiwal da nam okazję do zgłębienia ludzkich wad, a nie zła w czystej postaci. Zależało mi na szerokim wachlarzu form, ulotności i wielowymiarowości. Ramię w ramię z monodramem staną tu spektakl bez słów, monumentalne dzieło, sztuka z muzyką na żywo, komedia czy wreszcie kolaż wielu tych form.

– Karnety w cenie 350 zł. będą w sprzedaży już od 16 lutego w kasie teatru i w internecie na bilety24 – informuje Grzegorz Romanowski, wicedyrektor CK Teatr w Grudziądzu. – Warto kupić karnet, gdyż oszczędza się 140 zł w porównaniu z kupnem biletów na wszystkie spektakle. Pojedyncze bilety będziemy sprzedawać od 27 lutego.

TEKST, FOT I WIDEO: MARYLA RZESZUT

Kora. Falowanie i spadanie” zakończy Grudziądzką Wiosnę Teatralną. Po przedstawieniu publiczność będzie głosować na najlepszy spektakl.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Będzie ciekawie: „Odlot” z widownią, „Kłamstwo” z Malajkatem, „Kora. Falowanie i spadanie”… Karnety na Grudziądzką Wiosnę Teatralną od 16 lutego, bilety od 27 lutego

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu