W Warszawie zmarł Marek Gaszyński, dziennikarz radiowy, autor słów polskich przebojów. Prowadził koncerty w Grudziądzu

W niedzielę (15 stycznia) nad ranem zmarł w szpitalu MAREK GASZYŃSKI. Przyjeżdżał do Grudziądza, który cenił m.in. za koncerty dinozaurów big – beatu. Sam poprowadził niektóre z nich. Napisał nawet słowa piosenki „Kocham Grudziądz”.

Marek Gaszyński był dziennikarzem muzycznym Polskiego Radia i autorem tekstów kultowych utworów m.in. „Sen o Warszawie”, „Nie zadzieraj nosa” czy „Gdzie się podziały tamte prywatki”. Pisał teksty m.in. dla Czesława Niemena, Macieja Kossowskiego i Czerwonych Gitar. Miał 83 lata.

Doceniał bardzo koncerty grudziądzkich dinozaurów, które „odkurzyły” przeboje lat 60. i 70. Na zaproszenie Edmunda Otremby Marek Gaszyński zgodził się poprowadzić w Grudziądzu niektóre z tych koncertów (m.in. w teatrze).

Marek Gaszyński jest autorem słów piosenki „Kocham Grudziądz”. Jak podkreślał, po raz drugi w życiu zdecydował się napisać tekst piosenki o mieście. Pierwszy raz napisał znakomity tekst o mieście – „Sen o Warszawie”.  Piosenka „Kocham Grudziądz” po raz pierwszy została wykonana podczas koncertu w grudziądzkim teatrze, w październiku 2009 roku. Muzykę skomponował do niej Stanisław Nowacki, grudziądzanin.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

W Warszawie zmarł Marek Gaszyński, dziennikarz radiowy, autor słów polskich przebojów. Prowadził koncerty w Grudziądzu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu