Ważne wydarzenie dla Rossmanna Polska i Grudziądza: dziś otwarto nowy magazyn Centrum Dystrybucji. Kosztował firmę 90 milionów zł. (zdjęcia, wideo)

Centrum Rossmanna Polska w Grudziądzu przy Drodze Łąkowej już wcześniej było potężnym magazynem zaopatrującym całą Polskę północną. Teraz – rozbudowane – zajmuje aż 35 460 metrów kwadratowych! Rozbudowa rozpoczęła się 4 kwietnia 2022 r. a zakończyła 20 marca 2023 r. 

Wstęgę do nowego magazynu Rossmanna Polska przecinają Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza (z lewej) i Rafał Makarski, dyrektor działu logistyki w Rossmannie.

– Ta firma jest prekursorem inwestowania w naszej strefie przemysłowej. Dziękuję za zaufanie, jakim firma przed 11 laty obdarzyła Grudziądz. Rossmann, jeden z największych grudziądzkich zakładów pracy wciąż inwestuje i stale się rozwija – mówił Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza podczas otwarcia nowego, ogromnego magazynu. – Centrum Dystrybucji Rossmanna to duży pracodawca. Zatrudnia obecnie 560 osób. Dobre skomunikowanie Grudziądza sprawia, że tego typu centra mają u nas doskonałe możliwości dalszego rozwoju.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza (z lewej) i Rafał Makarski, dyrektor działu logistyki w Rossmannie przecięli wstęgę do nowego magazynu Centrum Dystrybucji w Grudziądzu. Wideo: Maryla Rzeszut

Na otwarcie nowego magazynu w Grudziądzu przyjechał Andrzej Podobas, kierownik działu inwestycji i nowych otwarć w firmie  Rossmann Polska. – Budowa nowego magazynu w Grudziądzu kosztowała, wraz z całym wyposażeniem, 90 milionów złotych – zdradził nam szef działu inwestycji. – Rozbudowaliśmy Centrum Dystrybucji w Grudziądzu, gdyż są po temu odpowiednie warunki. Nowa powierzchnia użytkowa to ponad 11 tysięcy metrów kw.

Dzięki nowej inwestycji powierzchnia Centrum powiększyła się do 35 460 m. kw. (nowy zbudowany magazyn zajął 11 230 metrów kw.). Powstało dodatkowe 25 doków (wszystkich po rozbudowie jest 62).  Przybyło 13 tysięcy miejsc paletowych.

Maciej Dondelewski, dyrektor Centrum Dystrybucyjnego w Grudziądzu dodał, że jest około 30-40 pracowników, którzy związani są z firmą od samego początku. – Jesteśmy zadowoleni z załogi. Mamy wśród pracowników około 12 procent obcokrajowców. Nie tylko Ukraińców, bo m.in. Białorusinów. Pracuje u nas nawet jeden Fin – informuje Maciej Dondelewski. – Wyposażając nowy magazyn zastosowaliśmy nowoczesne rozwiązania. Postaraliśmy się też, aby ta dotychczasowa część magazynu nie odbiegała standardem od nowej. Powiększyliśmy szatnię, odnowiliśmy zaplecze socjalne, na nowo wyposażyliśmy stanowiska pracy, dokupiliśmy nowe maszyny. Powiększa się nasza flota wózków magazynowych. Starsze wymieniliśmy na nowe.  Także te z unoszoną kabiną operatora, które są naszą dumą, bo niewiele magazynów takie posiada. Wymieniliśmy też większość skanerów, komputerów, monitorów. Także specjalistyczne Pick by Voice, które pomagają w kompletacji towaru, słuchają komend głosowych. To wszystko ważne, gdyż w Grudziądzu mamy Centrum zaopatrujące w towar całą Polskę północną – całe Wybrzeże a nawet rejony Poznania i Wielkopolski.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Maciej Dondelewski, dyrektor Centrum Dystrybucyjnego w Grudziądzu (z lewej) i Andrzej Podobas, kierownik działu inwestycji i nowych otwarć w firmie  Rossmann Polska.
– Taki wózek do transportu towarów kosztuje pół miliona złotych! – informuje Maciej Dondelewski, dyrektor Centrum Dystrybucji Rossmanna w Grudziądzu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Ważne wydarzenie dla Rossmanna Polska i Grudziądza: dziś otwarto nowy magazyn Centrum Dystrybucji. Kosztował firmę 90 milionów zł. (zdjęcia, wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu