We Wrocławiu, w ogólnopolskim spotkaniu Ruchu Samorządowego Tak dla Polski uczestniczył dziś Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza

W tym forum wzięło udział wielu samorządowców, którym zależy na rozwoju ich małych ojczyzn.

– Przygotowaliśmy pakiet oczekiwań, który przedstawimy reprezentującym nas parlamentarzystom, by jak najszybciej wypracować systemowe rozwiązania w najważniejszych sferach działania samorządów  – informuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Wśród nich są kwestie subwencji oświatowych i sytuacji w szkolnictwie, systemu opieki zdrowotnej, możliwości odblokowania funduszy europejskich z Krajowego Planu Odbudowy czy też udziału samorządów w dochodach z podatków PIT i CIT. Te i wiele innych spraw przedyskutowanych we Wrocławiu mają na celu wzmocnienie polskich samorządów.

Pojawił się także temat nadchodzących wyborów samorządowych. – Tymczasem oczekujemy, że nowy skład Sejmu RP umożliwi powrót do dialogu, który jest podstawą demokratycznych standardów – podkreślił prezydent Maciej Glamowski.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

We Wrocławiu, w ogólnopolskim spotkaniu Ruchu Samorządowego Tak dla Polski uczestniczył dziś Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu