Wiceminister Krzysztof Kukucki w Grudziądzu. Nowoczesne mieszkania na tani wynajem zapowiada Lewica z KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz

Dziś z Krzysztofem Kukuckim, wiceministrem rozwoju i technologii, zapowiedziano przed Ratuszem plan na niedrogie budownictwo mieszkaniowe.

Lewica wchodząca w skład KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz i prezydent Maciej Glamowski widzą możliwość budowania w mieście mieszkań o dobrym standardzie, które można będzie niedrogo wynajmować.

Pojawiły się bowiem duże możliwości pozyskiwania funduszy centralnych na budowę nowych bloków mieszkalnych oraz odnowienie kamienic, a także na przywrócenie pustostanów do zamieszkania.  

Byłaby to alternatywa dla zabudowy deweloperskiej – drogiej i nastawionej na zysk. Mieszkania budowane przez samorząd mają powstać na osiedlu Centralnym oraz na Rządzu, w ramach Grudziądzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Pojawiłyby się perspektywy na tanie mieszkanie w Grudziądzu zwłaszcza dla młodych rodzin, które będą mieć dostęp do żłobków, przedszkoli, komunikacji miejskiej, placu zabaw i sklepów.

Ważne jest także wsparcie dla studentów i zawodów, których w Grudziądzu brakuje. Część mieszkań można byłoby przeznaczyć np. dla pielęgniarek. Około 10 procent mieszkań powinno się zarezerwować dla zawodów i studentów ważnych dla rozwoju miasta.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Wiceminister Krzysztof Kukucki w Grudziądzu. Nowoczesne mieszkania na tani wynajem zapowiada Lewica z KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu