Wieczór nagród w teatrze. Uhonorowani w Grudziądzu: Krystyna Janda, pracownicy CKT i chór Alla Camera (zdjęcia)

Nagrodę za rolę w „Białej bluzce” wybranej przez widzów jako najlepszy spektakl Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej odebrała dziś Krystyna Janda. Jej Och-Teatr z Warszawy wystawił komedię „Pomoc domowa”. Publiczność przyjęła ją gorącymi oklaskami.

Krystyna Janda dziękuje grudziądzkiej publiczności za przyznanie jej Och-Teatrowi nagrody. Wręczył ją Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. Z lewej – prof. Anna Janosz, dyrektor CK Teatr w Grudziądzu.

Spektakl Och-Teatru był dla wyróżnionych medalami i nagrodami pracowników teatru w Grudziądzu dodatkowym prezentem tego wieczoru. Zanim jednak aktorzy z Krystyną Jandą zawładnęli sceną, odznaczenia państwowe i nagrody odebrali pracownicy CKT.

– Świętujemy 30-lecie Centrum Kultury Teatr.  W porównaniu z Muzeum w Grudziądzu, które niedługo będzie obchodzić 140-lecie, jesteśmy „wnuczkiem”, ale pamiętajmy, że wcześniej działał w Grudziądzu Teatr Ziemi Pomorskiej ze wspaniałymi reżyserami i wybitnymi aktorami – mówiła dyrektor CK Teatr w Grudziądzu Anna Janosz. – Dyrektorami Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu były dotychczas trzy kobiety: Grażyna Gregorowicz, Krystyna Nowak i już prawie dwie dekady ja mam zaszczyt kierować tą wyjątkową instytucją. Bez pracowników niczego byśmy jednak nie zdziałali. A CK Teatr ma bardzo oddaną kulturze i sztuce załogę. Pracownicy CKT, jesteście wspaniali!

Publiczność przyjęła te słowa wielkimi brawami, po czym Maciej Glamowski – prezydent Grudziądza wręczył medale i nagrody.  

Złote i Srebrne Medale RP za Długoletnią Służbę nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej odebrali: Elżbieta Orłowska (administracja), Renata Wróblewska (kadry), Bożena Wysocka (księgowość), Anna Granica (animator kultury, kierownik Klubu Akcent), Tadeusz Zakrzewski (technika sceniczna – światło) i Tomasz Jabłoński (technika sceniczna – dźwięk).

Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymał Zbigniew Kulwicki – reżyser, aktor i śpiewak.

Nagrodę Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego za szczególne zasługi w dziedzinie edukacji artystycznej dzieci i młodzieży otrzymała Marianna Gitner-Sawistowska (plastyk i grafik teatralna).

Nagrodę Flisaka  prezydent Maciej Glamowski wręczył chórowi Alla Camera.

Nagrodę z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa dyrektor CK Teatr przyznała  Angelice  Skowrońskiej.

W imieniu Elżbiety Piniewskiej, przewodniczącej Sejmiku Samorządowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego specjalny list gratulacyjny i wyrazy uznania za ważną, cenną działalność CK Teatr także w skali regionu przekazał dyrektorce CKT prof. Annie JanoszRobert Malinowski, radny sejmiku.   

Krystyna Janda nie kryła radości z przyznania jej w Grudziądzu Nagrody Publiczności. Odebrała ją z rąk prezydenta Macieja Glamowskiego.  – Dziękuję serdecznie za to wyróżnienie. Szczególnie cenne, że przyznane przez publiczność – mówiła aktorka. – Gratuluję też wszystkim wyróżnionym dziś i nagrodzonym pracownikom teatru w Grudziądzu!

Krystyna Janda odbiera Nagrodę Publiczności, kwiaty i gratulacje od prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego i Anny Janosz, dyrektor CK Teatr.

Publiczność bawiła się dzisiejszego wieczoru znakomicie na komedii w dwóch aktach „Pomoc domowa” w reżyserii Krystyny Jandy. Grudziądzanie preferują spektakle komediowe i akurat ta sztuka idealnie trafiła w ich upodobania. Bardzo dobre dialogi, błyskotliwe aktorstwo zrobiły swoje – widzowie wychodzili z teatru uśmiechnięci i zadowoleni z – przyznać trzeba – wyjątkowego wieczoru.

Marc Camoletti „Pomoc domowa”. Reżyseria Krystyna Janda. Wystąpili: Krystyna Janda, Katarzyna Gniewkowska, Małgorzata Kocik, Krzysztof Dracz, Mirosław Kropielnicki.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Krystyna Janda z Nagrodą Publiczności w teatrze w Grudziądzu. FOT. OCH-TEATR
Prof. Anna Janosz, dyrektor CK Teatr w Grudziądzu kieruje tą instytucją prawie 20 lat.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Wieczór nagród w teatrze. Uhonorowani w Grudziądzu: Krystyna Janda, pracownicy CKT i chór Alla Camera (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu