Wielkie wydarzenia historyczne w Virtualnej Rzeczywistości. Niesamowita lekcja uczniów SP nr 11 w „Mechaniku” (zdjęcia) 

Założyli gogle VR i obejrzeli dwa filmy: „Kartka z Powstania” i „Wiktoria 1920”. Gdzie? W Zespole Szkół Mechanicznych w Grudziądzu.  

Dzięki Virtualnej Rzeczywistości ujrzeli realia Powstania Warszawskiego i wojny polsko-bolszewickiej ze słynnym cudem nad Wisłą. Mieli wrażenie uczestnictwa w tych wydarzeniach…

Atrakcyjna lekcja historii odbyła się w Zespole Szkół Mechanicznych w Grudziądzu. Uczniowie klas VII a i VII b oraz VIII a Szkoły Podstawowej nr 11 obejrzeli w Virtualnej Rzeczywistości filmy historyczne o niezwykle ważnych wydarzeniach historycznych. Dzięki zgłoszeniu szkoły do udziału w projekcie „Innowacyjna historia – nowe technologie w służbie edukacji”. Jest to projekt Ministra Edukacji i Nauki realizowany z Fundacją Arte et Marte.

Uczniowie poznają możliwości nowych technologii, w szczególności VR, podczas nauki. Rozwijają kompetencje cyfrowe, które zwiększają ich szanse na przyszłym rynku pracy,

Także nauczyciele wdrażają się do wykorzystania technologii Virtualnej Rzeczywistości jako skutecznego, nowoczesnego narzędzia edukacyjnego.

Na pewno w taki sposób podane treści historyczne wzbudzają zainteresowanie uczniów przeszłością Polski. To atrakcyjna, innowacyjna forma.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Wielkie wydarzenia historyczne w Virtualnej Rzeczywistości. Niesamowita lekcja uczniów SP nr 11 w „Mechaniku” (zdjęcia) 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu