Wirtualną strzelnicę (z technologią laserową) otwarto dziś w III LO im. Jana Pawła II w Grudziądzu. Sfinansowało ją MON i miasto (zdjęcia, wideo)

– Bez wsparcia zewnętrznego strzelnica nie powstałaby. Dziękuję za sfinansowanie. Z nowoczesnego obiektu korzystać będą uczniowie tej szkoły i innych placówek oświatowych w Grudziądzu oraz żołnierze – mówił na uroczystości otwarcia dyrektor III LO Łukasz Piasecki.  

Jak strzela się z pistoletu w nowoczesnym obiekcie sprawdza Paweł Napolski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu.
Instruktor Piotr Pik objaśnia zasady ćwiczenia strzeleckiego. Uczniowie wykonują zadanie. Goście i VIP-y obserwują.

W wirtualnej strzelnicy zastosowane są nowe technologie, m.in. laserowa. Uczniowie mogą szkolić się i doskonalić m.in. w manualnej obsłudze broni, mierzeniu do celu z wykorzystaniem celowników mechanicznych, prowadzeniu celnego ognia z różnych postaw i odległości do obiektów ruchomych. Można zaprogramować trudniejsze zadanie np. obiekty w terenie z dymem, deszczem czy śniegiem.

Dofinansowanie strzelnicy z dotacji celowej Ministerstwa Obrony Narodowej wyniosło 155 000 zł. Całkowity koszt to 193 750 zł. Różnicę dopłacił Urząd Miejski w Grudziądzu.

Z bukietami róż Bożena Nadworna (z lewej) i Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza.

Dyrektor III LO Łukasz Piasecki szczególnie dziękował MON-owi i miastu a konkretnie obecnej na otwarciu Róży Lewandowskiej  – wiceprezydent Grudziądza i Bożenie Nadwornej (reprezentowała minister Annę Gembicką).  Wśród gości był też wicewojewoda Józef Ramlau a także Paweł Napolski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu i liczni oficerowie i podoficerowie Wojska Polskiego, dzielnicowi, strażacy.

– Gdyby nie wsparcie zewnętrzne, nie otwieralibyśmy dziś tej strzelnicy. Dzięki państwu III LO jest w Grudziądzu jedyną placówką szkolną z tego typu obiektem – podkreślił Łukasz Piasecki. – Cieszę się, że nasza szkoła jest dostrzegana. Teraz ważne jest, żeby strzelnica żyła, żeby korzystali z niej młodzi ludzie.  

– Projekt ten niewątpliwie wpisuje się w wymagania, jakie stawia przed nami obecna sytuacja geopolityczna. Cieszę się, że w naszym mieście dostępne są wysokiej klasy obiekty, dzięki którym uczniowie klas mundurowych mogą się szkolić i doskonalić swoje umiejętności – mówi Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza.

Uczestnicy otwarcia strzelnicy mogli przekonać się, jak działa. Pokaz dali uczniowie klasy mundurowej III LO. Spróbować swoich sił strzeleckich mogły – na pierwszy ogień – panie: Róża Lewandowska i Bożena Nadworna. Radziły sobie bardzo dobrze. Z pistoletu do wirtualnych celów strzelał także Paweł Napolski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu.

TEKST, FOT. I WIDEO: MARYLA RZESZUT

Paweł Napolski, wiceprzewodniczący rady Miejskiej w Grudziądzu sprawdza się w nowej, wirtualnej strzelnicy w III LO w Grudziądzu.
Dyrektor III LO im. Jana Pawła II Łukasz Piasecki (z prawej) i instruktor Piotr Pik.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Wirtualną strzelnicę (z technologią laserową) otwarto dziś w III LO im. Jana Pawła II w Grudziądzu. Sfinansowało ją MON i miasto (zdjęcia, wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu