Wojciech Zięba, Łukasz Pryłowski i Zdzisław Brałkowski to grudziądzcy twórcy – stypendyści prezydenta Macieja Glamowskiego na 2023 rok

Wnioski tych trzech twórców komisja wybrała do przyznania im stypendium prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego na 2023 rok. Łącznie na te trzy stypendia przeznaczono w kasie miejskiej 18.900 zł.

Komisja stypendialna złożona z przedstawicieli organizacji pozarządowych, radnych komisji kultury i przedstawicieli Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego pozytywnie oceniła wnioski trzech twórców. Są to muzycy Wojciech Zięba i Łukasz Pryłowski oraz literat Zdzisław Brałkowski.

Kim są stypendyści i na co zamierzają przeznaczyć przyznane im pieniądze?

Wojciech Zięba to artysta dźwięków, muzyk w zespole Voices of the Cosmos. Popularyzuje astronomię poprzez muzykę,. Otrzymane stypendium 5.400 złotych przeznaczy na nagranie albumu koncertowego zespołu z trasy w latach 2021-2022. Premiera albumu zaplanowana jest na 19 lutego 2023 roku, czyli 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Wpisuje się w ogólnopolskie obchody Roku Kopernika 2023.

Łukasz Pryłowski – grudziądzki muzyk, wokalista zespołu Let us Love. Otrzymane stypendium 7.500 złotych pozwoli na nagranie debiutanckiej płyty zespołu.

Zdzisław Brałkowski – literat, ceniony autor wielu grudziądzkich publikacji. Stypendium 6.000 złotych przeznaczy na wydanie szóstego tomu cyklu „Zza zasłony czasu” obejmującego wspomnienia autora z lat osiemdziesiątych. Szósty tom opatrzył tytułem „Dojrzałe lata”.

Na stypendia artystyczne w roku 2023 w budżecie miasta zarezerwowano łącznie 30.000 złotych. Z tej puli, decyzją prezydenta Grudziądza z 22 grudnia 2022 roku przyznane zostały stypendia na łączną kwotę 18.900 złotych. Do dyspozycji na drugie półrocze 2023 roku pozostaje kwota 11.100 złotych.

Miejskie stypendia artystyczne na projekty lokalne przyznawane są od 2012 roku. To wsparcie finansowe udzielane twórcom mieszkającym w Grudziądzu. Ma ono motywować do podejmowania ambitnych wyzwań artystycznych i pomagać w autorskich projektach w sferze kultury.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Wojciech Zięba, Łukasz Pryłowski i Zdzisław Brałkowski to grudziądzcy twórcy – stypendyści prezydenta Macieja Glamowskiego na 2023 rok

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu