Wojewódzkie przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju odbyło się w Grudziądzu. Harcerze zanieśli je z Bazyliki na Górę Zamkową (zdjęcia, wideo)

Komenda Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP zorganizowała w Grudziądzu przedświąteczne, wyjątkowe wydarzenie – wojewódzkie przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju.

Do Bazyliki Kolegiackiej św. Mikołaja przybyli harcerze z całego regionu. 12 grudnia wieczorem odbyła się msza św. Uświetnił ją śpiew scholi parafialnej z druhem Piotrem Jezierskim (wykonali m.in. modlitwę harcerską).

Po nabożeństwie harcerze przenieśli Światło Betlejemskie na najwyższy punkt w Grudziądzu – Górę Zamkową przy wieży Klimek. Stąd promienieje na cały nasz region…

(marz)

FOT. I WIDEO MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Wojewódzkie przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju odbyło się w Grudziądzu. Harcerze zanieśli je z Bazyliki na Górę Zamkową (zdjęcia, wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu