Wielki dzień dla Grudziądza: otwarcie Spichlerza 57. Remont za prawie 10 milionów zł. Zwiedzanie dla mieszkańców 13 i 14 maja (zdjęcia, wideo)

Rozwiną tu działalność organizacje pozarządowe. Będzie kawiarenka obywatelska. Z tarasem na zewnątrz i widokiem na Wisłę. Spichlerz był zrujnowany. Przywrócono mu świetność.

W sobotę i niedzielę mieszkańcy mogą go zwiedzać i naocznie przekonać się, jak atrakcyjny to obiekt. Przeszklona winda zewnętrzna od strony Wisły umożliwia jadącym podziwianie panoramy. Furorę robi taras przy kawiarence, a właściwie dwa tarasy. Jeden przy wyjściu z kawiarenki i windy, drugi o poziom niżej. Niesamowity komfort – siedzieć przy kawie i patrzeć na ogromną przestrzeń doliny Wisły. Ponadto taras jest wśród drzew i śpiewają ptaki…

Ten spichlerz to obiekt niepowtarzalny. Ożywią go ludzie kreatywni. Już działa w spichlerzu Fundacja Ładowarka.

– Rewitalizacja Spichlerza 57 kosztowała prawie 10 milionów zł. w tym wsparcie z Unii Europejskiej to około 8,5 miliona zł. Pięknie odnowiony spichlerz to wynik pracy zespołowej wielu osób. Dziękuję służbom marszałka województwa, wojewody, radnym Sejmiku Samorządowego, radnym Rady Miejskiej, służbom konserwatorskim, projektantom, wykonawcy oraz wielu wydziałom i pracownikom Ratusza – mówił na otwarciu Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Słowa uznania za kolejne, bardzo udane przedsięwzięcie w Grudziądzu wyrazili m.in. poseł Iwona Michałek i wicewojewoda Józef Ramlau. Spichlerz podziwiał też senator Ryszard Bober.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza: – Jeszcze kilka miesięcy temu ten spichlerz był zrujnowany. Ale warto mieć marzenia i je realizować. I teraz na naszych oczach spełnia się marzenie o przywróceniu miastu tego co mamy najcenniejsze: nasze spichlerze.

– Mamy ambitne i konkretne plany remontów kolejnych zabytków. Spora ich część już jest w realizacji – zapowiada prezydent Maciej Glamowski. – W tej kadencji na rewitalizację zabytków przeznaczyliśmy już 30 milionów zł.  

– Naprawdę podziękowania należą się naszym władzom miejskim i radnym, którzy przegłosowali rewitalizację tego spichlerza i innych zabytków – podkreśla Karola Skowrońska, honorowa obywatelka Grudziądza. – Także wszystkim, którzy zabiegali o dofinansowanie unijne oraz wykonawcom tego niełatwego remontu.

Wszyscy mieszkańcy Grudziądza są zaproszeni na weekend otwarcia. W sobotę i niedzielę (13 i 14 maja) w godzinach 10.00 – 18.00. Przygotowano sporo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Serwowana będzie kawa i herbata. Na samym dole – program 2 dni otwarcia Spichlerza 57. Przez sobotę i niedzielę (godz. 10-18)) przewidziane jest m.in. rodzinne budowanie zabytków z klocków LEGO. Będą też animacje dla całych rodzin a w niedzielę muzyka jazzowa do kawy. Co jeszcze? Sprawdźcie!

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Wielki dzień dla Grudziądza: otwarcie Spichlerza 57. Remont za prawie 10 milionów zł. Zwiedzanie dla mieszkańców 13 i 14 maja (zdjęcia, wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu