Wystawę na 100-lecie Sportu Żużlowego będzie można oglądać od 3 do 17 września w Domu Towarowym Korzeniewskich w Grudziądzu

Eksponowane będą m.in. historyczne motocykle, liczne pamiątki i zdjęcia obrazujące początki i rozwój speedwaya. Sprzedaż biletów online – ruszyła.

Przede wszystkim zobaczymy jak przebiega remont zabytkowego Domu Towarowego Korzeniewskich przy Rynku 22/24. Z pewnością obiekt jest w odpowiednim stanie, by urządzić w nim niecodzienną ekspozycję.

Właśnie w tym roku obchodzimy setną rocznicę pierwszych zawodów żużlowych, które odbyły się w Australii w 1923 roku. Wśród eksponatów na wystawie znajdą się historyczne motocykle, w tym zabytkowy z 1934 roku. Będą liczne eksponaty i zdjęcia, które pozwolą zwiedzającym przenieść się w dawne czasy początków żużla.

Najciekawsze wydarzenia 100-lecia speedwaya umieszczone będą na wielkoformatowym kalendarium. Specjalne ekspozytory, ciekawostki ze świata żużlowego sprawią, że zwiedzający będą mogli przenieść się do czasów, w których żużlowcy przez kilka tygodni podróżowali statkiem, by móc rywalizować o tytuł najlepszego żużlowca świata.

Czy na tej wystawie znajda się wątki z historii grudziądzkiego żużla? Będą!

ZWIEDZANIE:

W godzinach 12.00 – 18.00 będzie można oglądać ekspozycję indywidualnie a przed południem od godz. 9.00 do 11.30 przewidziane jest zwiedzanie grupowe (zorganizowane).  

Przedsprzedaż biletów na wystawę już ruszyła na stronie www.BILETYnaGKM.pl Wejściówki będą dostępne także stacjonarnie od 3 września przed wejściem na teren wystawy do Domu Towarowego Korzeniewskich.

CENY BILETÓW:

5 zł. – grupowy szkolny (tylko przedsprzedaż online, minimum 15 osób) – zwiedzanie w godzinach 9.00 – 11.30 po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu pod tel.: 56 45 10 310

9 zł.- ulgowy (dzieci od 8 roku życia, młodzież szkolna, studenci do 24 roku życia za okazaniem ważnej legitymacji, renciści, posiadacze karty dużej rodziny) 19 zł. – normalny, 39 zł. – rodzinny (4 bilety)

Wejście bezpłatne dla dzieci do lat 7 i emerytów za okazaniem legitymacji.

Aby kupić bilet dla osób niepełnosprawnych – kontakt na: niepelnosprawni@eventim.pl

 (marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Wystawę na 100-lecie Sportu Żużlowego będzie można oglądać od 3 do 17 września w Domu Towarowym Korzeniewskich w Grudziądzu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu