Wywiesimy biało-czerwone flagi! 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości! Msza św. w Bazylice, uroczystości na Rynku, festyny, zwiedzanie Cytadeli (program)

Obchody w Grudziądzu rozpoczną się 11 listopada o godz. 9.00 na rondzie ks. J. Popiełuszki: Biało-czerwony Park Run. O godz. 9.40 złożone zostaną kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na pl. Niepodległości.

Uroczystości patriotyczne na Rynku pod pomnikiem Żołnierza Polskiego rozpoczną się w sobotę, 11 listopada o godz. 11.00.

Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem wojskowej asysty honorowej i chóru męskiego Echo rozpocznie się w sobotę, 11 listopada o godz. 10.00 w Bazylice Kolegiackiej św. Mikołaja Biskupa.

O godz. 11.00 – RYNEK, pod pomnikiem Żołnierza Polskiego: występ artystyczny uczniów I LO w Grudziądzu. O godz. 11.15 – uroczystość patriotyczna z ceremoniałem wojskowym. Otwarcie wystawy plenerowej „Tak powstawała  Niepodległa”.

Godz. 11.00-15.00 – ul. Czwartaków. Dzień Otwarty Cytadeli Twierdzy Grudziądz.

Godz. 11.00 – 15.00 Festyn rodzinny. Fort Wielka Księża Góra, ul. Droga Graniczna.  

Godz. 17.00 – Teatr. Powróćmy jak za dawnych lat – koncert. Wystąpią Tibi Mariae i Sweet Accordion a gościnnie Marcin Pomykała. Wstęp na bezpłatne wejściówki rozprowadzane przez teatr od 3 listopada.

Patriotyczne warsztaty „NOŚ DUMNIE”, w weekend 11-12 listopada.  Zaprasza Muzeum Handlu Wiślanego przy ulicy Spichrzowej 33-35. Warsztaty są bezpłatne, ale wymagane są zapisy pod tel. 56 46 590 63 w. 62.

12 LISTOPADA (NIEDZIELA):

Godz. 10.00 – „Nie zginęła póki my żyjemy” – niepodległościowy spacer z przewodnikiem. Zbiórka przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Grudziądzu, ul. Moniuszki. Udział bezpłatny.

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Wywiesimy biało-czerwone flagi! 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości! Msza św. w Bazylice, uroczystości na Rynku, festyny, zwiedzanie Cytadeli (program)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu