Wzrosną ceny ciepła dla odbiorców podłączonych do miejskiej sieci w Grudziądzu. Już od 22 grudnia

Nowa taryfa wejdzie od 22 grudnia 2022 roku. Zmiana stawek za ciepło wynika z nowelizacji Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z 23 listopada tego roku.

Spółka OPEC Grudziądz z dniem 22 grudnia 2022 roku wprowadzi do stosowania zmiany Taryfy dla ciepła. Jest to wynik nowelizacji do Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń z tytułu zaopatrzenia w ciepło z dnia 23 listopada 2022 r. Zgodnie z zapisami rozporządzenia ceny wynikające ze zmiany taryfy dla odbiorców podłączonych do miejskiej sieci ciepłowniczej, wzrosną średnio o 11,16% względem aktualnie stosowanych cen. Obowiązywać będą do 30 kwietnia 2023 r. 

Rozporządzenie wprowadza zmiany ceny ciepła z uwagi na pokrycie kosztów paliwa, które nie zostały uwzględnione w ogłaszanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki cenie referencyjnej.

Jednocześnie OPEC Grudziądz informuje, że w aktualnie zatwierdzonej przez Prezesa URE (w dniu 7 grudnia 2022 roku) zmianie taryfy dla grudziądzkiego OPEC-u cena wytwarzanego ciepła wzrośnie powyżej ceny, od której zgodnie z zapisami Ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw, wprowadzone zostaną tzw. „rekompensaty”. Zatem cena ciepła dla uprawnionych odbiorców ciepła systemowego w Grudziądzu wynosić będzie 103,82 zł/GJ (co stanowi wzrost o 9,75% względem wcześniej stosowanych cen).

Oprac. (marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Wzrosną ceny ciepła dla odbiorców podłączonych do miejskiej sieci w Grudziądzu. Już od 22 grudnia

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu