Za 13 miesięcy w Grudziądzu będzie nowe rondo i nowa ulica! Wykonawca już jest na placu budowy łącznika ul. Karabinierów z Łyskowskiego    

Miasto rozrasta się! Nie zbacza z drogi rozwoju. Rozpoczęła się budowa 350-metrowego odcinka nowej drogi w sąsiedztwie powstającej hali targowej i nowoczesnej strażnicy.    

Na plac budowy 8 sierpnia wszedł wykonawca fragmentu łącznika ulic Łyskowskiego z Karabinierów. W tej części Grudziądza wiele się zmieni! Powstaje tu hala targowa a w pobliżu swoją nową siedzibę budują strażacy.

Pierwsze prace przygotowawcze ruszyły na części drogowej. Roboty prowadzone są poza pasem ruchu zatem Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu nie przewiduje na tym etapie utrudnień dla mieszkańców.

W ramach zadania zbudowany zostanie około 350-metrowy odcinek drogi i nowe rondo. Nowy łącznik umożliwi dojazd do targowiska miejskiego, gdzie właśnie powstaje hala do handlu hurtowego dla lokalnych przedsiębiorców. Droga ma zapewnić także dojazd do budowanego w pobliżu nowoczesnego obiektu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Całe zadanie było przedmiotem jednego postępowania przetargowego i zostało podzielone na części. Budowa hali targowej i drogi ma się zakończyć za 13 miesięcy.

Całkowita wartość inwestycji to ponad 25 milionów złotych. Grudziądz otrzymał promesę na jej finansowanie z rządowego programu „Polski Ład”.

Nowe rondo i nowa ulica muszą mieć nazwę. Grudziądzcy radni podczas sesji w maju przegłosowali, że nowa ulica nosić będzie imię Wincentego Witosa a patronem powstającego ronda będzie Honorowy Obywatel Grudziądza Damazy Klimek.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Za 13 miesięcy w Grudziądzu będzie nowe rondo i nowa ulica! Wykonawca już jest na placu budowy łącznika ul. Karabinierów z Łyskowskiego    

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu