Zbudują obóz, powalczą o Bramę Wodną i Twierdzę Grudziądz. Grupy rekonstrukcyjne na nadwiślańskich błoniach (zobacz program)

Dni Twierdzy Grudziądz wróciły! Od 9 do 11 wrześniaatrakcje militarne na Rynku, przy Bramie Wodnej i na nadwiślańskich błoniach. Grupy rekonstrukcyjne gotowe.

Pandemia coronavirusa spowodowała przerwę w organizacji tego wydarzenia. W tym roku Dni Twierdzy Grudziądz powracają i szykują się trzy dni efektownych pokazów grup rekonstrukcyjnych na błoniach nadwiślańskich. Organizatorami są Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza i Stowarzyszenie Garnizon Grudziądz.

Jakie wydarzenia zostaną przypomniane podczas Dni Twierdzy Grudziądz?

Impreza historyczna nawiązuje do wydarzeń z 1807 roku, kiedy to grudziądzka Cytadela znalazła się w ogniu działań wojennych sprzymierzonych wojsk polsko-francusko-heskich.

Program Dni Twierdzy Grudziądz:

9 września (piątek)

godz. 15.00 – 20.00 budowa obozu wojskowego

10 września (sobota)

godz. 10.30 wymarsz wojsk na Rynek starego miasta

godz. 11.00 oficjalne powitanie zaproszonych gości i rekonstruktorów

godz. 12.00 obóz otwarty na Błoniach Nadwiślańskich

godz. 12.30 potyczka o Bramę Wodną (inscenizacja)

godz. 15.15 pokaz medycyny epoki napoleońskiej

godz. 16.15 pokaz musztry, umundurowania i uzbrojenia

godz. 19.30 bitwa o Twierdzę Grudziądz (inscenizacja)

11 września (niedziela)

godz. 9.30 – wymarsz wojsk na Rynek starego miasta

godz. 9.45 – uroczyste zamknięcie imprezy na Rynku

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Zbudują obóz, powalczą o Bramę Wodną i Twierdzę Grudziądz. Grupy rekonstrukcyjne na nadwiślańskich błoniach (zobacz program)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu