Złamanie otwarte, utrata przytomności oraz liczne urazy to sytuacje, z którymi mierzyli się uczestnicy XXIX Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy (zdjęcia)

Wygrała drużyna z II LO w Grudziądzu. Impreza zorganizowana przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Grudziądzu odbyła się w bursie szkolnej przy ul. Hallera oraz na osiedlu Kawalerii Polskiej.

Wzięło w niej udział sześć drużyn z grudziądzkich szkół ponadpodstawowych –  II LO (dwie drużyny), Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Rolniczych, III Liceum Ogólnokształcące, Technikum Mundurowe oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łasinie.

Młodzież po napisaniu testu zmierzła się z napotkanymi sytuacjami z udziałem pozorantów. Były omdlenia, upadki na placu zabaw, siniaki, rany cięte i otwarte złamanie ręki, a także utrata nieprzytomności, gdzie nieodzownym elementem pomocy było wykazanie się znajomością użycia defibrylatora do przywrócenia czynności życiowych.
Pierwsze miejsce, puchar oraz puchar przechodni zdobyła drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego. Drugie miejsce zajęli ubiegłoroczni triumfatorzy – drużyna reprezentująca Zespół Szkół Rolniczych, a trzecie Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Łasina.
Zwycięzcy w połowie maja wezmą udział w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w Bydgoszczy.

Tekst i fot. ANETTE

Drużyna z II LO w Grudziądzu zajęła w konkursie I miejsce.
III miejsce zajął Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łasinie.
Zespół Szkół Rolniczych im. W. Grabskiego w Grudziądzu zajął II miejsce.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Złamanie otwarte, utrata przytomności oraz liczne urazy to sytuacje, z którymi mierzyli się uczestnicy XXIX Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu