Złote serduszko od jubilerów i kolacja od prezydenta Grudziądza na wieży Klimek to niektóre gadżety w licytacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Grudziądzu rozpocznie się 28 stycznia a główne akcje – w hali na Lotnisku, teatrze, klubie Akcent i Planetarium – 29 stycznia! Już trwa na Allegro licytacja trzydaniowej kolacji na wieży Klimek. Stawka doszła do 910 zł!  

„Chcemy wygrać z sepsą!” – to hasło tegorocznego Finału WOŚP. Centrum 31. Finału WOŚP będzie hala na os. Lotnisko przy Szkole Podstawowej nr 21. W niedzielę, 29 stycznia w godzinach od 10.00 do 20.30 trwać będzie tam koncert i licytacje.

Już w sobotę, 28 stycznia od godz. 8.30 do 10.30 odbędzie się Parkrun Grudziądz – bieg dla WOŚP. Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku informuje, że zawodnicy mogą już odbierać pakiety startowe w marinie. Także 28 stycznia w godz. 10-16 w marinie grudziądzkiej będzie grane – ale w gry planszowe! Dla WOŚP. Przy okazji – zbiórka datków do puszki. Rodziny z dziećmi są mile widziane.

Prezydent funduje ekstra kolację dla dwojga! Gdzie konsumpcja? Na wieży Klimek!

Jak co roku do „Orkiestry” włącza się Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.  Przekazał do puli WOŚP vouchery na kolację w… najwyższym miejscu w Grudziądzu. Kto wylicytuje – pójdzie na kolację na koszt prezydenta miasta! Będzie to kolacja dla dwojga z niesamowitym widokiem na Wisłę. Licytacja kolacji już trwa na Allegro i na razie stawka osiągnęła 910 zł! – To moja tegoroczna propozycja dla wszystkich licytujących w 31. Finale WOŚP. Kolację można wylicytować dla siebie lub dla kogoś bliskiego np. na urodziny, rocznicę ślubu, zaręczyny czy oświadczyny – objaśnia Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Wraz z hotelem Rudnik zapraszam do licytacji kolacji na wieży Klimek. Obiekt ten wielu już zwiedzało, ale jeszcze nikt nie miał go do dyspozycji na wyłączność, co uczyni ten wieczór jeszcze bardziej wyjątkowym i ekskluzywnym! Szef kuchni przygotuje 3-daniowe menu: zupę, danie główne i deser. Termin kolacji jest do uzgodnienia do końca września 2023 roku.

PLANETARIUM też ma dla „orkiestrowiczów” ciekawą – kosmiczną ofertę!

Będziecie mogli podczas WOŚP wylicytować płytę winylową z albumu „Interstellar space”. To hit na skalę międzynarodową!

Wojciech Zięba: – Przeznaczamy do licytacji płytę winylową z albumu „Interstellar space”.

„Voices of the Cosmos” to unikatowy w skali światowej projekt audiowizualny stworzony przez Wojciecha Ziębę, Rafała Iwańskiego i Sebastiana Soberskiego. Wykorzystują oni oryginalne sygnały i dźwięki pochodzenia pozaziemskiego, pozyskane za pośrednictwem teleskopów. Robią furorę w kraju i za granicą.

29 stycznia grupa VOICES OF THE COSMOS poprowadzi (w ramach 31. Finału WOŚP) warsztaty dźwiękowe w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Grudziądzu. Kierowane są do najmłodszych. Pobudzą wrażliwość  estetyczną, wyobraźnię artystyczną i kreatywność. Poszerzą  perspektywiczne myślenie a konkretnie: zetknięcie się z prawdziwymi odgłosami z kosmosu to nieziemskie przeżycie!
Ponadto dzieci poznają nietypową grupę instrumentów akustycznych i techniki wydobywania kosmicznych dźwięków. Wstęp 10 zł.
Aby wziąć udział w warsztatach należy zarezerwować miejsce drogą mailową: planetarium.grudziądz@gmail.com

Wojciech Zięba z zespołu Voices of the Cosmos serdecznie zaprasza do WOŚP w Planetarium: – Poza warsztatami odbywać się też będą seanse pod kopułą Planetarium, a o godz. 17.00 koncert elektroakustyczny w wykonaniu Rafała Iwańskiego.                           

W grudziądzkim finale WOŚP jest też Teatr i Klub Akcent.

29 stycznia będzie teatralnie, muzycznie, nie zabraknie zdrowej rywalizacji – zapowiada Beata Kastner, rzecznik CK Teatr. – W tym roku naszą  inspiracją jest popularny teleturniej „Koło fortuny”. Polecamy liczne licytacje. Każdy będzie mógł znaleźć swój „przedmiot pożądania” i wesprzeć konto WOŚP. Wśród najciekawszych gadżetów w licytacji jest złote serduszko  ufundowane przez Zakład Jubilerski Gudera-Matczak-Rogoziewicz z ul. Toruńskiej.

TEATR
11.00 – „Śpiąca Królewna” Teatrzyk Lalek Miszmasz, (mała scena -10 zł)
12.30 – „Śpiąca Królewna” Teatrzyk Lalek Miszmasz, (mała scena -10 zł)
14.00 – „Królewna Dobromiła” reż. Zbigniew Kulwicki (duża scena – 15/20 zł)
15.30 –  Pokaz iluzji Adam AS (duża scena)
16.00  – WOŚP-owe Koło Fortuny
16.30 – Licytacja Złotego Serduszka Zakład Jubilerski Gudera-Matczak-Rogoziewicz
17.00 – Grudziądzki Teatr Tańca (duża scena, wstęp wolny)

Ponadto w Teatrze: Foto-budka 360 TWISTER,  malowanie eko-toreb, kawiarenka, licytacje, zabawy plastyczne,  Stowarzyszenie Gildia Działań Historycznych „Alte Knochen”.
KLUB AKCENT (wstęp 30zł)
17.00 Megaraż (Grudziądz)
18.00 Kuśka Brothers (Olsztyn)
19.30 Zagadka (Toruń)
20.45 Studio 2 (Toruń/Grudziądz)

(marz)
PROGRAM WOŚP W PLANETARIUM W GRUDZIĄDZU:

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Złote serduszko od jubilerów i kolacja od prezydenta Grudziądza na wieży Klimek to niektóre gadżety w licytacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu