Żołnierze zapraszają na festyn na nadwiślańskich błoniach. Mają dla nas pokazy sprzętu, występy muzyczne, wojskową grochówkę, atrakcje dla dzieci. W sobotę o godz. 12.30  

Pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego o godz. 9.40 rozpocznie się Święto Wojska Polskiego w Grudziądzu. Później msza św. i uroczystości na Rynku.  Festyn wojskowy nad Wisłą potrwa od godz. 12.30 do 16. Będzie występ orkiestry wojskowej, pokaz sprzętu, atrakcje dla dzieci i poczęstunek żołnierską grochówką.   

W sobotę, 13 sierpnia przewidziane są oficjalne uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego.

Godz. 9.40 – składanie wieńców i kwiatów pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego

Godz. 10.00 – Msza Święta w Bazylice Mniejszej, z udziałem wojskowej asysty honorowej. Oprawa muzyczna – chór Tibi Mariae.

Godz. 11.15 –  uroczystości patriotyczne na Rynku Głównym pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego. Przewidziane jest mianowanie na pierwszy stopień podoficerski żołnierzy Legii Akademickiej.

FESTYN DLA MIESZKAŃCÓW I GOŚCI O GODZ. 12.30

Warto wybrać się w sobotę na nadwiślańskie błonia w Grudziądzu. Tu o godz. 12.30 rozpocznie się festyn, podczas którego przewidziano między innymi: statyczny pokaz sprzętu wojskowego, atrakcje i zabawy dla dzieci, występy artystyczne. Nie zabraknie poczęstunku żołnierską grochówką. Będzie też możliwość odwiedzenia namiotów promocyjnych jednostek wojskowych oraz stoiska miejskiego. Będą grać zespoły muzyczne, także orkiestra wojskowa. Festyn potrwa do godz. 16.00.

Święto Wojska Polskiego przypada 15 sierpnia na mocy ustawy z 30 lipca 1992 r. Obchodzone jest na pamiątkę Bitwy Warszawskiej, która stoczona została 12-25 sierpnia 1920 r. Było to jedno z największych i najważniejszych starć w dziejach naszej Ojczyzny i zarazem decydująca bitwa w wojnie polsko-rosyjskiej 1920 r.

W sobotę, 13 sierpnia przypada także 149. rocznica urodzin gen. Józefa Hallera. Z tej okazji o godz. 9.00 pod pomnikiem hallerczyków (w pobliżu budynku Starostwa Powiatowego) zostaną złożone kwiaty.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Żołnierze zapraszają na festyn na nadwiślańskich błoniach. Mają dla nas pokazy sprzętu, występy muzyczne, wojskową grochówkę, atrakcje dla dzieci. W sobotę o godz. 12.30  

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu