Zostaw auto, wsiądź do autobusu! W piątek, 22 września przez cały dzień będzie DARMOWE korzystanie z komunikacji miejskiej w Grudziądzu i Rogóźnie  

Z jakiej okazji? Obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Miejski Zakład Komunikacji w Grudziądzu włącza się do akcji. To zachęta, by odstawić samochody na parking lub pozostawić w garażu i wsiąść do bezpłatnego w piątek tramwaju lub autobusu. W tegorocznej akcji DARMOWE PRZEJAZDY obejmują KAŻDEGO mieszkańca. Nieważne, czy ma samochód czy nie.  

Wystarczy wsiąść i jechać, przekonując się do komunikacji miejskiej.  

Nie zdziwcie się, że w piątek, 22 września od północy zablokowana zostanie możliwość zakupu biletów w aplikacjach dedykowanych – nie będzie można kupić tą drogą biletów jednorazowych i czasowych. Kasowniki w autobusach będą zablokowane.

Mamy właśnie Europejski Dzień bez Samochodu, który wieńczy obchodzony od 16 września Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

Z tego powodu kolejny rok z rzędu podróżowanie transportem zbiorowym 22 września będzie darmowe dla wszystkich mieszkańców. – Zachęcamy do pozostawienia swoich aut w garażach lub na parkingach pod domami i skorzystania z usług komunikacji miejskiej – mówi Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – To już kolejny raz, kiedy jako miasto włączamy się w obchody dnia bez samochodu promując transport zbiorowy.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Zostaw auto, wsiądź do autobusu! W piątek, 22 września przez cały dzień będzie DARMOWE korzystanie z komunikacji miejskiej w Grudziądzu i Rogóźnie  

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu