Sposób na dobry wynik? Koncentracja, znajomość toru, luz i trochę szczęścia. Norbert Krakowiak o starcie w 1. Finale IMP

Rozmowa z NORBERTEM KRAKOWIAKIEM, żużlowcem ZOOLESZCZ GKM Grudziądz, uczestnikiem 1. Finału Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski

Norbert Krakowiak: – Chciałem wziąć udział w eliminacjach do IMP, ale kontuzja mi to uniemożliwiła. Bardzo się cieszę, że dzięki „dzikiej karcie” jednak pojadę w 1. Finale IMP w Grudziądzu.

– Oswoiłeś się już z myślą, że masz „dziką kartę” uprawniająca do startu w 1. Finale Indywidualnych Mistrzostw Polski w Grudziądzu, już 9 lipca. A czy wcześniej liczyłeś się z tym, że może weźmiesz w nim udział?

– Kiedyś pojawiała się myśl, że może zdołam wywalczyć miejsce w gronie uczestników IMP. W tym roku jednak nie mogłem wystąpić w eliminacjach, ponieważ tuż przed eliminacjami miałem upadek, nabawiłem się urazu kolana i szansa przepadła.  Później dochodziły sygnały, że ze względu na dobrą postawę w meczach mogę dostać „dziką kartę”.  I to się potwierdziło.

– Które miejsce chciałbyś zająć w 1. Finale IMP w Grudziądzu?

– Moje oczekiwania są adekwatne do tego, co aktualnie reprezentuję, choć wszystko się może zdarzyć. Nie nastawiam się na konkretne miejsce. Chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony.  To świetna okazja do sprawdzenia się na swoim torze, z najlepszymi w Polsce. Mobilizacja jest duża. Na pewno będę skoncentrowany, ale zarazem na pewnym luzie, żeby  uzyskać jak najlepszy wynik i pozostawić po sobie dobre wrażenie.

Grudziądzki tor powinien być twoim sprzymierzeńcem.

– Na to liczę. Nauczyłem się już trochę jeździć po grudziądzkim torze. W tej rangi zawodach oprócz umiejętności trzeba też mieć trochę szczęścia. Mam nadzieję, że mnie nie opuści i wykręcę dobry wynik.

A co powiesz o torze w Gorzowie Wielkopolskim? ZOOLESZCZ GKM czeka tam ważny, rewanżowy mecz PGE Ekstraligi ze Stalą…

– Sporo tam jeździłem, w formacji juniorskiej  i notowałem dobre występy. Wiadomo, że teraz w meczu rewanżowym PGE Ekstraligi będzie nam ciężko, bo Stal wygrała w Grudziądzu. Żeby nasza drużyna znalazła się w ligowej „szóstce” musimy wygrywać mecze u siebie i przynajmniej zdobywać bonusy w dwumeczach.  

Rozmawiała i foto: Maryla Rzeszut

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Sposób na dobry wynik? Koncentracja, znajomość toru, luz i trochę szczęścia. Norbert Krakowiak o starcie w 1. Finale IMP

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu