1 maja ruszy 33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów UCI o Puchar Prezydenta Grudziądza! Talenty z całego świata na naszych szosach (zdjęcia)

To impreza sportowa z wieloletnią tradycją i prestiżem w świecie kolarskim. W tym roku na 4 etapach kolarze walczyć będą w Grudziądzu, Łasinie, Grucie, Świeciu, Lisewie i Chełmży. Pokonają łącznie prawie 400 km. Finał 4 maja od godz. 8.30 na osiedlu Lotnisko.

W grudziądzkim wyścigu rywalizują zawodnicy 17- i 18-letni z całego świata. Impreza ujęta jest w kalendarzu UCI (Międzynarodowa Unia Kolarska) i przez lata zyskała miano bardzo prestiżowej. To tutaj swoje umiejętności prezentują największe kolarskie talenty krajowe oraz zagraniczne.

– Jak pokazuje doświadczenie, wiele z tych talentów robi później karierę w kolarstwie zawodowym – mówi Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – To zawody o uznanej randze. Zapraszam wszystkich mieszkańców do kibicowania młodym, zdolnym zawodnikom.

Tegoroczna edycja zawodów potrwa od 1 do 4 maja. Wyścig jest czteroetapowy, a łączna trasa liczy około 400 km. Rywalizacja toczyć się będzie w Grudziądzu oraz Łasinie, Grucie, Świeciu, Lisewie i Chełmży.

Wśród uczestników są drużyny z takich państw jak: Bułgaria, Szwecja, Turcja, Łotwa, Dania, Holandia, Niemcy, Estonia, Węgry, Serbia, Izrael, Belgia, Finlandia, Norwegia, Czechy, Słowacja, Gruzja, Ukraina, Polska oraz mocne reprezentacje regionów i klubowe z Polski.

Program wyścigu kategorii 2.1 – PUCHAR ŚWIATA 1-4 maja 2024
Gruta – Łasin – Lisewo – Chełmża – Świecie – Grudziądz

30 kwietnia, godz. 15.00 – 18.00 przyjmowanie ekip i biuro – ALKS STAL Grudziądz a o godz. 20. 00 odprawa techniczna Hotel RAD
1 maja, godz. 10.00 – uroczyste otwarcie i prezentacja ekip w Marinie Grudziądz. O godz. 15. 00 I ETAP – 102,7 km Gruta – Łasin
2 maja, godz. 15.00 II ETAP – 103 km Lisewo – Chełmża
3 maja, godz. 15.00 III ETAP – 102,2 km Świecie
4 maja, godz. 8.30 – IV ETAP 85 km, Grudziądz Lotnisko – II Memoriał Janusza Dzięcioła

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

1 maja ruszy 33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów UCI o Puchar Prezydenta Grudziądza! Talenty z całego świata na naszych szosach (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu