3 maja kolarskie talenty z różnych państw świata walczą w Świeciu. 4 maja od g. 8.30 rywalizować będą na osiedlu Lotnisko w Grudziądzu. Meta na Kustronia około g. 10.30

Zakończenie 3. etapu w Świeciu – 3 maja około godz. 16.26. A w sobotę kolarze będą się ścigać w Grudziądzu!

Zawodnicy pokonają dziś w Świeciu 102,2 km. XXXIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów o Puchar Prezydenta Grudziądza trwa. Gorąco jest na trasach, nie tylko z powodu słońca. Kolarze walczą niesamowicie ambitnie o punkty na lotnych premiach i jak najlepsze lokaty na mecie etapów.

4 maja od godz. 8.30 kolarze rywalizować będą na osiedlu Lotnisko w Grudziądzu. Ruszą do boju ulicami: Nauczycielską, Warszawską, Miłoleśną. Popędzą do Piask, Hannowa i Białego Boru. Pierwsza lotna premia jest w Radzyniu Chełmińskim na ul. Waryńskiego o godz. 9.06. Następnie trasa wyścigu prowadzi przez Nowy Dwór, Okonin, Pokrzywno, Maruszę, Gać i kolorowy peleton wjedzie znów na ul. Warszawską (około godz. 9.29) i skieruje się na ul. Polskich Skrzydeł a następnie Kustronia, gdzie będzie lotna premia 2. na zakończenie I rundy (około godz. 9.31). Kolarze wykonają od razu drugą rundę a na metę na ul. Kustronia wjadą około godz. 10.31.

Zawodnicy rozwijają prędkość do około 42 kilometrów na godzinę.

Sponsorami tego prestiżowego wyścigu kolarskiego są: Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System SA, MWiO sp z oo. w Grudziądzu, Big Star Shoes, Majonez Pomorski, Metrona Polska.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

3 maja kolarskie talenty z różnych państw świata walczą w Świeciu. 4 maja od g. 8.30 rywalizować będą na osiedlu Lotnisko w Grudziądzu. Meta na Kustronia około g. 10.30

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu