Odbyły się 42. Biegi Bronisława Malinowskiego zorganizowane przez GKS Olimpia Grudziądz. Udana, masowa impreza sportowa (zdjęcia)

Na starcie stanęło ponad 2000 młodych biegaczy z grudziądzkich szkół, którzy mieli do pokonania krótsze dystanse. 400 dorosłych zawodników ścigało się na trasie liczącej 10 km.

Zmagania biegaczy obserwował m.in. były trener Bronisława Malinowskiego – Ryszard Szczepański. Wśród uczestników zawodów nie zabrakło czołowej biegaczki Olimpii Grudziądz – medalistki paraolimpijskiej Arlety Meloch.

Pamięć o Bronisławie Malinowskim – mistrzu olimpijskim w biegu na 3 tysiące metrów z przeszkodami – jest w Grudziądzu pielęgnowana. Masowo zgłaszają się do udziału w biegach uczniowie szkół. Startują też zwykli mieszkańcy, którzy chcą w tych zawodach zaznaczyć swój udział. – Wspominamy w ten sposób wspaniałą postać naszego słynnego mistrza olimpijskiego – mówił Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Brawa dla zawodników, organizatorów i jak zwykle niezawodnych kibiców!

Dopisała pogoda i bardzo dobra organizacja przez ekipę GKS Olimpia Grudziądz. Wśród gości byli m.in. europoseł Radosław Sikorski, senator Ryszard Bober, poseł Tomasz Szymański, przewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu Łukasz Kowarowski.  

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Odbyły się 42. Biegi Bronisława Malinowskiego zorganizowane przez GKS Olimpia Grudziądz. Udana, masowa impreza sportowa (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu