Balonowe mistrzostwa świata juniorów w Grudziądzu trwają! A dla mieszkańców – był piknik na osadzie Grud, zaś w czwartek o 17.00 fiesta na stadionie GKM-u!

Piąty lot zawodniczy najlepsi piloci świata zaliczyli dziś rano (24 sierpnia).  Mieli do wykonania 6 zadań. Miejsce startu wybrali sami, gdzieś w pobliżu  Dragacza, Fletnowa, Kruszy. Stamtąd bowiem po godz. 6.00 „płynęły” po niebie kolorowe balony ponad Grudziądzem.

W środę na osadzie Grud w Grudziądzu furorę robił balon w kształcie sympatycznej świnki.

Pierwszy cel – krzyż był wyłożony na błoniach nadwiślańskich. Załogi kierowały swoje balony w stronę Węgrowa i Pokrzywna a widok – przy znakomitej  pogodzie – był przepiękny!

Warto rano obserwować niebo po godz. 6.00 i później po godz. 18.00.

Piknik z balonami na ogrzane powietrze odbędzie się w czwartek, 24 sierpnia o godz. 17.00 na stadionie GKM-u przy ul. Hallera 4. Jeśli pogoda pozwala, można wejść do kosza i polatać balonem „na uwięzi”. Są atrakcje towarzyszące – stoiska z różnościami, poradami, promocjami.

(marz)

Tak było na fieście na osadzie Grud, w ramach VI FAI Balonowych Mistrzostw Świata Juniorów w Grudziądzu:

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Balonowe mistrzostwa świata juniorów w Grudziądzu trwają! A dla mieszkańców – był piknik na osadzie Grud, zaś w czwartek o 17.00 fiesta na stadionie GKM-u!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu