Biegi Bronisława Malinowskiego. Prawie 3000 uczestników, w tym około 2000 dzieci

W sobotę w Grudziądzu – Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego. Masowo zgłosiły się do startu dzieci, chcąc biegiem uczcić pamięć wielkiego olimpijczyka. Właśnie 4 czerwca nasz „Bronek” obchodziłby 71. urodziny.

Gremialnie w Biegach Bronisława Malinowskiego udział wzięły dzieci.

Już po raz 41. Grudziądz żyje Międzynarodowymi Biegami im. Bronisława Malinowskiego. To największa biegowa impreza w Grudziądzu. 4 czerwca wystąpiły chwilowe opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej w obrębie miasta. Zarząd Dróg Miejskich uprzedził, że od godz. 9.45 do godz. 11.30 z ruchu czasowo wyłączone zostaną ulice:

Już po raz 41. Grudziądz żyje Międzynarodowymi Biegami im. Bronisława Malinowskiego. To największa biegowa impreza w Grudziądzu. 4 czerwca wystąpiły chwilowe opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej w obrębie miasta. Zarząd Dróg Miejskich uprzedził, że od godz. 9.45 do godz. 11.30 z ruchu czasowo wyłączone zostaną ulice: Waryńskiego, Mikołaja z Ryńska, Piłsudskiego, Focha, Hallera, Warszawska, Polskich Skrzydeł, Kustronia, Nauczycielska.

Młodzi biegacze dumni byli z zajęcia miejsca na podium, chociaż sam udział i ukończenie biegu już jest sukcesem.

W tym roku na trasy wyruszyło około 3000 biegaczy z kraju i z zagranicy.

Na listach startowych – wielu doświadczonych zawodników, ale także 2000 dzieci z całej Polski, w tym wiele ze szkół podstawowych, których patronem jest Bronisław Malinowski, m.in. młodzi biegacze ze  Szkoły Podstawowej nr 7 z Grudziądza, szkół z Działdowa, Warlubia i Jędrzejowa. Dzieciom zapewniono dodatkowe atrakcje (m.in. konkursy).     

Najmłodsza uczestniczka ma dwa lata, a najstarszy jej uczestnik to mężczyzna 85-letni. Między nimi jest 83 lat różnicy, co odpowiada czterem pokoleniom… Biegi Malinowskiego to impreza wielopokoleniowa.

Start do biegu głównego nastąpił o godz. 11.00 ze Stadionu Miejskiego im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu.

Biegi rodzinne, dziecięce i młodzieżowe ruszyły od godz. 10.00.

Międzynarodowe Biegi Bronisława Malinowskiego przyciągają na stadion Olimpii całe rodziny.

Szczegóły na: profil FB Międzynarodowych Biegów im. Bronisława Malinowskiego.

4 czerwca, o godz. 9.45, pod pomnikiem Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu odbyła się krótka uroczystość upamiętniająca 71. rocznicę urodzin Olimpijczyka. Przyszli ci, którzy w sposób symboliczny chcieli uczcić jego pamięć.

Na stadionie Olimpii do godz. 15 trwał piknik rodzinny, sportowo-rekreacyjny z zawodami i konkursami dla rodzin.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Biegi Bronisława Malinowskiego. Prawie 3000 uczestników, w tym około 2000 dzieci

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu