Cel: z płotkarką, Karoliną Kołeczek (Olimpia Grudziądz) na igrzyska olimpijskie

Zawodowa grupa lekkoatletyczna powstaje w GKS Olimpia. Umowę na starty podpisała Karolina Kołeczek, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. 

Karolina Kołeczek i Damian Donakowski – liderzy grupy l.a. GKS Olimpia Grudziądz.

Grudziądzka lekka atletyka chce nawiązać do swojej dawnej świetności, kiedy to w barwach Olimpii startował m.in. słynny Bronisław Malinowski (biegi z przeszkodami). Teraz zaczątek elitarnej grupy zawodowej l.a. stanowią: płotkarka Karolina Kołeczek oraz wychowankowie Olimpii Grudziądz Damian Donakowski (skok wzwyż) i Kacper Arendt

Oficjalnie grupa zawodowa l.a. Olimpii „wystartowała” 17 maja, gdy władze klubu i miasta zaprezentowały ten projekt podczas konferencji prasowej przy stadionie Centralnym.

Poznaliśmy bardzo dobrą zawodniczkę, reprezentantke Polski – Karolinę Kołeczek,  specjalizującą się w biegach sprinterskich przez płotki. Startowała m.in. na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Teraz reprezentuje barwy Olimpii Grudziądz.

– Dobrze czuję się w Grudziądzu. Liczę na to, że zbuduję odpowiednią formę, by wystartować m.in. w mistrzostwach Europy, a także zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie w Paryżu – mówiła  Karolina Kołeczek. – Nie mam już kłopotów ze zdrowiem. W Grudziądzu jestem dwa-trzy razy w tygodniu. Młodzi zawodnicy będą mogli obserwować mnie podczas treningów.

Karolina Kołeczek będzie uczestniczyć w akcjach sportowych, promujących lekka atletykę wśród dzieci i młodzieży.

W grupie zawodowej l.a. są także wychowankowie Olimpii, Damian Donakowski (skok wzwyż) i biegacz  Kacper Arendt.

Działalność grupy koordynuje trener Cezary Markuszewski, wieloletni szkoleniowiec kadry narodowej w biegach na 110 metrów przez płotki. Jest on trenerem Karoliny Kołeczek.

– Dobrze znam tę zawodniczkę.  Nasza współpraca trwa już jakiś czas – objaśnia trener Markuszewski. – Obecność Karoliny Kołeczek w naszym klubie to inspiracja i mobilizacja dla naszych wychowanków, których chcemy zatrzymać w klubie, po zdaniu matury. Dobre warunki, jakie chcemy stworzyć zawodnikom w Olimpii, mają spowodować, by nie odchodzili do większych ośrodków sportowych. Finanse zamierzamy pozyskiwać od sponsorów, będą także cegiełki „budujące” tę grupę, wsparcie zadeklarowało miasto. Rozwijamy współpracę z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, który już nam przekazał trochę sprzętu.

Bez pomocy miasta projekt nie miałby szans powodzenia. – Utworzenie zawodowej grupy stwarza szansę na wyszkolenie kolejnych, grudziądzkich olimpijczyków. Historia lekkiej atletyki w Grudziądzu jest bogata, nawiązujemy do wspaniałej przeszłości  – przypomina Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – W 2023 r. grudziądzki klub będzie obchodzić 100-lecie istnienia. Chcemy ten jubileusz uczcić. Mamy zapewnione pieniądze na remont stadionu. Na ukończeniu jest projekt modernizacji. Zabiegamy o to, by do naszego miasta wróciły wysokiej rangi mityngi lekkoatletyczne im. Bronisława Malinowskiego. W przyszłym roku chcemy też zorganizować mistrzostwa Polski w kategorii U-16.

– Poprzez tę zawodową grupę zamierzamy promować lekką atletykę. Bardzo byśmy chcieli, aby reprezentant Olimpii wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Paryżu – nie kryje ambitnych planów Marek Szymkowicz, prezes GKS Olimpia.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Cel: z płotkarką, Karoliną Kołeczek (Olimpia Grudziądz) na igrzyska olimpijskie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu