Grudziądz zgłasza akces – jako pierwsze miasto – do współorganizacji Igrzysk Olimpijskich 2036, jeśli Polska zostanie wybrana. Nasz kraj będzie zabiegać o letnie igrzyska (zdjęcia, wideo)

To jest okazja, by Grudziądz planujący budowę toru kolarskiego stał się współorganizatorem Igrzysk Olimpijskich w tej dyscyplinie. Miasto ma wielkie tradycje i silny klub ALKS Stal, który organizuje zawody kolarskie światowej rangi.

– Grudziądz ma warunki, ma klub ALKS Stal z sukcesami na arenie światowej i jest w stanie zorganizować rywalizację olimpijską w kolarstwie. Chcemy wybudować nowy tor kolarski w hali widowiskowo rekreacyjnej, wpisanej do strategii województwa do 2030 roku. To koszt około 250 mln zł. a połowę kwoty potrzebnej do budowy da marszałek województwa. Nawet jeśli okaże się wyższa, to też otrzymamy połowę  – mówił dziś na konferencji prasowej Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – O dofinansowanie przez marszałka zabiegali radni sejmiku naszego województwa Michał Czepek i Robert Malinowski. Zgłosimy nasz akces do prezydenta RP Andrzeja Dudy, Polskiego Komitetu Olimpijskiego i ministra sportu Kamila Bortniczuka. W 2024 roku zapewnimy środki w budżecie miasta na przygotowanie pełnej dokumentacji, niezbędnej do budowy nowoczesnego toru.

Polska ma ambicje zabiegania o organizację Igrzysk Olimpijskich 2036, gdyż do tej pory ma być już Centralny Port Komunikacyjny, rozbudowana sieć połączeń drogowych i szprychy kolejowe, z których jedna pobiegnie przez Grudziądz.

– Zawczasu zgłaszamy nasz akces, gdyż Grudziądz jest najlepszym miejscem w Polsce do zorganizowania olimpijskiej rywalizacji w kolarstwie. ALKS Stal już 22 razy był klubowym mistrzem Polski. Stal ma działaczy, którzy znakomicie organizują sportowe imprezy międzynarodowe – podkreśla prezydent Maciej Glamowski.  

Robert Malinowski, radny sejmiku województwa: – Polska ma szansę na organizację Igrzysk Olimpijskich 2036 a Grudziądz na organizację rywalizacji olimpijskiej w kolarstwie.

Tego samego zdania są radni sejmiku Michał Czepek i Robert Malinowski, który twierdzi wprost, że najlepszym miejscem w Polsce, w którym może być wybudowany nowy tor kolarski jest Grudziądz.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Tak ma wyglądać hala widowisko-sportowa z torem kolarskim w Grudziądzu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądz zgłasza akces – jako pierwsze miasto – do współorganizacji Igrzysk Olimpijskich 2036, jeśli Polska zostanie wybrana. Nasz kraj będzie zabiegać o letnie igrzyska (zdjęcia, wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu