W Grudziądzu rozpoczynają się VI FAI Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów. Więcej autobusów linii R jeździ do Rudnika, gdzie piloci mają bazę

 Najlepsi na świecie piloci balonowi – juniorzy będą rywalizować do 26 sierpnia.

Dziś (21 sierpnia) o godz. 15.00 w hotelu Rudnik rozpocznie się odprawa generalna a o godz. 17.00 przewidziana jest ceremonia otwarcia mistrzostw świata w Grudziądzu (barwny pochód przejdzie od Bramy Wodnej na Górę Zamkową).

Pierwsze loty odbędą się 22 sierpnia. Odprawa przed pierwszym lotem – we wtorek o godz. 5.00. Lot zawodniczy rozegrany zostanie w godzinach 6.30 – 8.00.

Już we wtorek pierwsze atrakcje dla mieszkańców: na osiedlu Lotnisko o godz. 17.00 rozpocznie się piknik. A o godz. 17.00 w bazie w hotelu Rudnik – odprawa przed kolejnym lotem, który potrwa od godz. 18.00 do 21.00.  

Wojciech Nowakowski z Włocławka reprezentuje województwo kujawsko-pomorskie i Polskę!

Wśród pięciu reprezentantów Polski jest najmłodszy zawodnik startujący w VI FAI Balonowych Mistrzostwach Świata Juniorów – Wojciech Nowakowski, 20-letni pilot, który broni barw naszego regionu. Jest z Włocławka. Licencję pilota ma ponad rok. W Mistrzostwach Polski Juniorów 2022 zajął 4. miejsce. W Grudziądzu będzie latać na nowym racerze ze stajni Lindstranada o objętości 1850 m3. W koszu będzie z nim jego dziewczyna – Pola, która odpowiada za sprawy techniczne związane z obsługą komputera.

Przeanalizujcie program VI FAI Mistrzostw Świata Juniorów, by wybrać dla siebie najciekawsze atrakcje zawodów.

MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

W Grudziądzu rozpoczynają się VI FAI Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów. Więcej autobusów linii R jeździ do Rudnika, gdzie piloci mają bazę

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu