Juniorski MKS Delfin już drugi raz sprał seniorów w finale mistrzostw Polski! Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski przyjął dziś w Ratuszu złoty, waleczny team (zdjęcia, wideo)  

Mistrzów Polski w piłce ręcznej plażowej i jego trenera Mateusza Orłowskiego przyjął uroczyście w Refektarzu Ratusza Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Drużyna MKS Delfin Grudziądz podczas spotkania w Ratuszu z Maciejem Glamowskim, prezydentem miasta. FOT. MARYLA RZESZUT

Skład drużyny MKS Delfin Grudziądz, która wywalczyła mistrzostwo Polski i złote medale: Oskar Pławiński, Daniel Szendzielorz, Dawid Gesek, Jakub Niedźwiedzki, Łukasz Czynszak, Łukasz Janicki, Maciej Chmal, Mariusz Sobótka, Aleksander Zelek, Paweł Dombrowski, Rafał Kozikowski, Szymon Trzaskowski, Nikodem Rozwadowski. Ponadto Kacper Tarsalewski miał udział w zdobyciu mistrzostwa Polski w 2021 r, ale w tym roku nabawił się kontuzji kolana i mocno wspierał drużynę jako jej kierownik.   

– Gratuluję całej drużynie i trenerom historycznego w tym roku sukcesu. Jako pierwsza drużyna obroniła wywalczony rok wcześniej tytuł mistrzów Polski. Zasłużyliście na ogromne brawa – mówił z uznaniem Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. –  To najmłodszy i najlepszy zespół w rozgrywkach seniorskich. Przede wszystkim bardzo cieszy mnie fakt, że zespół tworzą sami zdolni wychowankowie wywodzący się z naszego miasta. Mimo młodego wieku zawodnicy dzielnie radzą sobie w rywalizacji seniorskiej, gdzie także regularnie meldują się w finałach turniejów ogólnopolskich. Budujące jest to, że zespół zapowiada dalszą walkę w kolejnym sezonie o najcenniejsze medale w kraju w najbardziej prestiżowych rozgrywkach seniorów.

Jeden z piłkarzy Oskar Pławiński przyznał, że ta dyscyplina sportu drużynowego wymaga dużo cierpliwości, wytrzymałości,  sprawności fizycznej i dynamiki. Trenują na plaży Delfin, ale też sporo w siłowniach.

Upominki dla złotych medalistów mistrzostw Polski – piłkarzy ręcznych plażowych MKS Delfin Grudziądz wręcza prezydent Maciej Glamowski.

Mateusz Orłowski to grający (w defensywie) trener, który umiejętnie poprowadził drużynę broniącą mistrzostwa Polski. – Do finału zakwalifikowało się 8 zespołów. Nie byliśmy w komfortowej sytuacji, bo musieliśmy bronić złota, gdy rywale, skoncentrowani szczególnie na nas, walczyli pod hasłem „bij mistrza”. Jednak podołaliśmy wyzwaniu – komentuje Mateusz Orłowski. –  Cieszy to, że wszyscy zawodnicy deklarują pozostanie w drużynie, co dobrze rokuje na rok 2024.

Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski wręczył zawodnikom upominki a sam odebrał od trenera Mateusza Orłowskiego reprezentacyjną koszulkę MKS-u Delfin Grudziądz.

Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski i trener MKS Delfin Mateusz Orłowski z koszulką klubową.

Jeden z zawodników już studiuje. Prezydent prosił zdolnych, wysportowanych piłkarzy: – Kiedy skończycie studia, wracajcie do Grudziądza, bo naprawdę jest tu co robić. A tymczasem dziękuję wam bardzo za to, że jesteście wspaniałymi ambasadorami Grudziądza w Polsce i godnie reprezentujecie nasze miasto.   

W rozmowie o planach na przyszłość padły deklaracje zorganizowania w Grudziądzu turnieju piłki ręcznej plażowej, gdyż jest to widowiskowa gra.

(marz)

FOT I WIDEO: MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Juniorski MKS Delfin już drugi raz sprał seniorów w finale mistrzostw Polski! Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski przyjął dziś w Ratuszu złoty, waleczny team (zdjęcia, wideo)  

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu