Już wspominamy loty zawodnicze, fiesty i nocny pokaz balonów na ogrzane powietrze. Zawody w Grudziądzu wygrał Witold Filus ze Skywalkers Balloon (zdjęcia) 

Grudziądzanie już pokochali balony. Obserwowali loty zawodnicze i fiesty a najbardziej – nocny pokaz nad Wisłą. Jest co wspominać! Ale to dopiero przedsmak tego, co organizatorzy szykują nam na mistrzostwa świata w Grudziądzu w 2023 roku!

Już minęły Grudziądzkie Zawody Balonowe i Przedmistrzostwa Świata Juniorów. Mieszkańcom Grudziądza podobały się zawody, zwłaszcza nocne show nad Wisłą. Ostatni lot zawodów to była krótka konkurencja: pierwszy cel to Błonia Nadwiślańskie a drugi – wirtualny, według własnych obliczeń. Dobrego miejsca startu piloci poszukiwali w okolicach Trasy Średnicowej koło Tarpna.

Po 5 lotach miejsca w pierwszej trójce wywalczyli: 1. Tomasz Filus (Skywalkers Balloon Club, latał na granatowym balonie PLL LOT), 2. Roman Bauta (Aeroklub Leszczyński, balon NEXBAU) 3. Arkadiusz Iwański (Aeroklub Włocławski, balon Gaspol Team). Kolejne lokaty: 4. Arkadiusz Sionkowski, 5. Zbigniew Jagodzik, 6. Denis Dawidziuk, 7. Wojciech Nowakowski, 8. Witold Filus, 9. Mirosław Kowalski, 10. Piotr Grajek, 11. Kacper Borkowski, 12. Andrzej Ogonowski, 13 Ignas Kazlauskas, 14. Łukasz Golawski, 15. Joanna Biedermann, 16. Jacek Legendziewicz.

Zawody zorganizowano dzięki pomocy m.in. Macieja Glamowskiego – prezydenta Grudziądza, województwa kujawsko-pomorskiego, Piotra Całbeckiego, MORiW Grudziądz, Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, GKS Olimpia.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Już wspominamy loty zawodnicze, fiesty i nocny pokaz balonów na ogrzane powietrze. Zawody w Grudziądzu wygrał Witold Filus ze Skywalkers Balloon (zdjęcia) 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu