Indywidualnie VI FAI Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów wygrał Polak JAKUB DZIEDZIAK! Na 2. miejscu Paul Cuenot z Francji a na 3. Daniel Gregory (Wielka Brytania)

Podczas gali w grudziądzkim teatrze ogłoszone zostały wyniki mistrzostw świata. Indywidualnie triumfował polski pilot, a drużynowo – także narodowa ekipa z Polski przed Litwą i Belgią!

Grany jest hymn narodowy Wielkiej Brytanii, której reprezentant Daniel Gregory wywalczył indywidualnie 3. miejsce. Brytyjskiemu pilotowi popłynęły z oczu łzy… Dla zawodników czołowe miejsce w mistrzostwach świata to życiowy sukces.

Władze FAI pochwaliły organizację zawodów. Klucz do miasta odebrał Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. Zaprosił uczestników mistrzostw do ponownego odwiedzenia miasta, które przez tydzień było światową stolica sportu balonowego. – Zdjęcia z Grudziądza w tym czasie trafiły do wielu państw na świecie: Japonii, Brazylii, USA, Kanady a także wielu krajów w Europie – mówił prezydent Maciej Glamowski. – Grudziądz wypromował się jako miejsce posiadające warunki do przeprowadzenia zawodów najwyższej rangi międzynarodowej a mieszkańcy autentycznie pokochali balony.

TEKST, FOT. I WIDEO: MARYLA RZESZUT

Owacja na sali. Zobaczcie trójkę najlepszych pilotów bardzo trudnych mistrzostw świata (40 zadań do wykonania w trakcie 9 lotów). 1. miejsce JAKUB DZIEDZIAK (Polska), 2. PAUL CUENOT (Francja), 3. DANIEL GREGORY (Wielka Brytania).

W klasyfikacji drużynowej 1. miejsce też wywalczyła Polska. Na 2. miejscu – drużyna narodowa z Litwy a na 3. miejscu Belgia!

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Indywidualnie VI FAI Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów wygrał Polak JAKUB DZIEDZIAK! Na 2. miejscu Paul Cuenot z Francji a na 3. Daniel Gregory (Wielka Brytania)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu