Marlena Wawrzyniak znów mistrzynią Europy w armwrestlingu! (zdjęcia)

Złote medale wywalczyła Marlena Wawrzyniak z UKS Arm Fanatic Sport Grudziądz  w mistrzostwach Europy w armwrestlingu! Niezmiennie, od wielu lat jest najlepsza.

Marlena Wawrzyniak (UKS Arm Fanatic Sport Grudziądz) wcześniej wywalczyła złoto mistrzostw Europy m.in. w Baku, w Azerbejdżanie w 2014 r. Jej kolekcja medali z samych tylko ME jest imponująca…

28 i 29 maja w Rumi prawie 400 zawodników z 17 państw naszego kontynentu walczyło w Mistrzostwach Europy w Armwrestlingu. Wśród faworytów byli m.in. Szwedzi, Norwegowie, Słowacy i Polacy. Reprezentacja biało-czerwonych liczyła prawie 100 zawodniczek i zawodników, w tym ekipa z UKS Arm Fanatic Sport Grudziądz. 28 maja rozgrywano walki na lewą rękę, a 29 maja na prawą.

– Wracam ze złotymi medalami! Jestem szczęśliwa – relacjonowała mi Marlena Wawrzyniak w nocy, w trakcie podróży powrotnej z Rumi do Grudziądza. O szczegółach opowie dziś, po powrocie z mistrzostw Europy.    

Marlena Wawrzyniak – nasza czołowa, niesamowicie utytułowana armwrestlerka – startowała w konkurencji woman senior w wadze 78 kg (zarówno na lewą jak i na prawą rękę) oraz woman masters 78 kg – też na lewą i prawą rękę.  

Z pierwszych wyników podawanych w nocy w internecie  przez organizatorów ME wynika, że Marlena Wawrzyniak wywalczyła złoto m.in. na lewą rękę w masters kobiet, 78 kg.  

Marlena Wawrzyniak, multimedalistka mistrzostw Polski, Europy i świata w siłowaniu na ręce.

W ME w Rumi startowali także reprezentanci UKS Arm Fanatic Sport Grudziądz, którzy zakwalifikowali się do reprezentacji Polski: Sławomir Malas (man senior, 78 kg), Adam Krupa (man masters, 86 kg), Sławomir Głowacki (grand masters, +105 kg),  Maciej Gralak (man physical impairmant standing, 65 kg),  Stanisław Gralak (man senior grand masters, +105 kg).

Wstępne rezultaty walk mężczyzn na lewą rękę też budzą wielką radość:  wynika z nich, że złoto wywalczył Sławomir Głowacki, także złoto Maciej Gralak  a srebro Stanisław Gralak. Poczekajmy jednak na całe podsumowanie Mistrzostw Europy i ich ocenę przez Marlenę Wawrzyniak – zawodniczkę i trenerkę.

Znakomita ambasadorka Grudziądza

Wspaniała sportsmenka, szlachetny człowiek, ambitna kobieta należy do najlepszych ambasadorów Grudziądza, rewelacyjnie promujących swoje miasto. Niezliczone tytuły i medale, zdobyte w mistrzostwach Polski, Europy i świata mogłyby dać jej zielone światło do zamieszkania i prowadzenia działalności w największych miastach Polski. Jednak Marlena Wawrzyniak wierna jest Grudziądzowi, w którym ma swój klub, swoich zawodników, przyjaciół i grono sponsorów, którzy wierzą w nią niezachwianie.

Mistrzostwa Europy w Armwrestlingu rozegrane zostały w hali MOSiR, pod honorowym patronatem burmistrza Rumi, która stała się już bardzo mocnym ośrodkiem sportów siłowych.

Wkrótce więcej informacji o ME i wynikach naszych zawodników.

MARYLA RZESZUT

FOT. SERWIS MARLENY WAWRZYNIAK

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Marlena Wawrzyniak znów mistrzynią Europy w armwrestlingu! (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu