Marta Wieliczko i Mateusz Wilangowski, wioślarze Wisły Grudziądz rozpoczną 16 czerwca walkę w II Pucharze Świata w Varese (Włochy)

Polskę reprezentuje 13 osad: 10 wioślarskich i 3 parawioślarskie. Marta Wieliczko wystartuje w kategorii wioseł krótkich kobiet – na jedynce, a Mateusz Wilangowski w kategorii wioseł długich mężczyzn – w czwórce.

FOT. JULIA KOVACIC

Niedawno podczas mistrzostw Polski Marta Wieliczko wywalczyła srebrny medal i wicemistrzostwo kraju.

Mateusz Wilangowski jest powołany do reprezentacji Polski w kategorii wioseł długich mężczyzn i walczyć będzie w czwórce. Jego osadę tworzą także: J. Kaczmarek, E. Jackowiak, M. Burda.

II Puchar Świata w Varese rozegrany zostanie od 16 do 18 czerwca.

– To jest bardzo ważny start dla naszych zawodników. Oboje: Marta Wieliczko i Mateusz Wilangowski walczą o kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu – mówi Henryk Wichrowski, prezes KW Wisła.

(marz)  

Wioślarska reprezentacja Polski już jest w Varese i przygotowuje się do startu w II Pucharze Świata. Marta Wieliczko (KW Wisła Grudziądz) jest dobrej myśli, choć skiffistek zgłoszonych jest sporo: 24. Będzie z kim rywalizować…

 

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Marta Wieliczko i Mateusz Wilangowski, wioślarze Wisły Grudziądz rozpoczną 16 czerwca walkę w II Pucharze Świata w Varese (Włochy)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu