Marta Wieliczko kibicuje ZOOLESZCZOWI GKM. To także ambasadorka sportu, uczestniczka plebiscytów (zdjęcia)

Wioślarka Marta Wieliczko (KW Wisła Grudziądz), srebrna medalistka olimpijska, mistrzyni świata, Europy i Polski, to wielka orędowniczka sportu, ambasadorka ważnych projektów sportowych w Grudziądzu. Niedawno kibicowała drużynie ZOOLESZCZ GKM w meczu z Fogo Unią Leszno.

Marta Wieliczko na stadionie przy Hallera 4, podczas zwycięskiego meczu grudziądzkiej drużyny żużlowej z Fogo Unią Leszno. FOT. MAREK SIDYA

–  To wybitna zawodniczka, chluba naszego miasta – podkreśla Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Godne uznania jest nie tylko to, że zdobywa medale na Igrzyskach Olimpijskich i najważniejszych zawodach w świecie, Europie czy Polsce. Marta Wieliczko zaangażowała się jako ambasadorka utworzenia nad Jeziorem Rudnickim ośrodka treningowego dla wioślarzy. Jest on bardzo potrzebny zawodnikom KW Wisła, gdyż treningi na Wiśle nie zaws ze są bezpieczne. Woda w Jeziorze Rudnickim jest spokojniejsza i warunki do wiosłowania znacznie lepsze. Miasto zamierza zrealizować ten projekt.

Ośrodek treningowy dla wioślarzy ma powstać w Rudniku, w tym rejonie, gdzie działa wypożyczalnia sprzętu wodnego. To bardzo ważne, że o jego powstanie zabiega także medalistka olimpijska, swoimi wynikami wykazując, że w grudziądzkich wioślarzy warto inwestować.

Marta Wieliczko na gali Przeglądu Sportowego.

Marta Wieliczko była wyróżniana na wielu, prestiżowych galach sportowych. Zobaczcie zdjęcia z torów regatowych, ale też z gali Plebiscytu Przeglądu Sportowego i innych.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT/SERWIS M. WIELICZKO

Marta Wieliczko (KW Wisła Grudziądz) – druga od prawej.
Podczas gali 85. Plebiscytu Przeglądu Sportowego Marta Wieliczko prezentowała się pięknie.
Drużyna Roku – Marta Wieliczko (najwyższa, czwarta od prawej) podczas wręczania Wielkiej Honorowej Nagrody Sportowej Polskiego Komitetu Olimpijskiego im. Piotra Nurowskiego.
Marta Wieliczko (pierwsza od prawej) z ekipą medalowej czwórki kobiet, z trenerem.
Na stadionie żużlowym. Marta Wieliczko na meczu ZOOLESZCZ GKM – Fogo Unia Leszno. FOT. MAREK SIDYA
Marta Wieliczko z mamą, Małgorzatą Dłużewską-Wieliczko – srebrną medalistką Igrzysk Olimpijskich w Moskwie, w wioślarskiej dwójce.
Marta Wieliczko i grudziądzki radny, Sławomir Szymański.
Marta Wieliczko (2019 rok). FOT. MAGDALENA ZBRZEŹNA

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Marta Wieliczko kibicuje ZOOLESZCZOWI GKM. To także ambasadorka sportu, uczestniczka plebiscytów (zdjęcia)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu