Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) mistrzynią Polski w skiffie! Zdobyła złoto na Malcie w Poznaniu

Najlepsi w kraju wioślarze rywalizowali na torze regatowym obiektu Malta w Poznaniu, w Enea Mistrzostwach Polski Seniorów. Marta Wieliczko (KW Wisła Grudziądz) startowała w rywalizacji „jedynek”. Okazała się bezkonkurencyjna!  

Marta Wieliczko (druga od lewej), wiośl arka Wisły Grudziądz, zdobyła w „jedynkach” złoty medal mistrzostw Polski seniorów. Na zdjęciu: z Katarzyną Zillmann (srebro) i Izabelą Gałek (brąz). FOT. KW WISŁA

Marta Wieliczko (srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio, mistrzyni świata i Europy) należała do faworytek mistrzostw Polski, chociaż miała poważne rywalki. Chociażby te, z którymi tworzyła czwórkę podwójną, co to wywalczyła w Tokio wicemistrzostwo olimpijskie.  

Jednak to Marta Wieliczko okazała się najlepsza w jedynkach i zdobyła w tej konkurencji złoty medal mistrzostw Polski seniorów 2022!

Jedynka kobiet:
1.Marta Wieliczko (KW Wisła Grudziądz)
2.Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń)
3. Izabela Gałek (LOTTO Bydgostia)

Skomentujmy jednoznacznie: Królowa jest tylko jedna!

Ponadto za sprawą startów Aleksandry Rutkowskiej (5. miejsce) i Kamila Malinowskiego (6. miejsce)  KW Wisła Grudziądz zajęła drużynowo 10. lokatę.  

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) mistrzynią Polski w skiffie! Zdobyła złoto na Malcie w Poznaniu

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu