Mateusz Rudyk, czołowy kolarz torowy świata, zawodnik ALKS Stal Grudziądz, był gościem Macieja Glamowskiego, prezydenta Grudziądza

Spotkanie odbyło się w Ratuszu. Mateusz Rudyk właśnie wrócił z Pucharu Narodów w Kairze, gdzie w sprincie indywidualnym wywalczył 4. miejsce.

Mateusz Rudyk odbiera upominek od Macieja Glamowskiego, prezydenta Grudziądza.

Dla jednych 4. miejsce w ważnych zawodach to najgorsze miejsce dla sportowca, bo tuż za podium. Dla innych taka lokata to marzenie, by choćby zbliżyć się do światowego poziomu w kolarstwie torowym. A w tej dyscyplinie sportu różnice pomiędzy czołowymi zawodnikami to ułamki sekund.  

Mateusz Rudyk to w sprincie indywidualnym aktualny srebrny medalista mistrzostw Europy, które niedawno odbyły się  w  Grenchen w Szwajcarii. Jest też w sprincie indywidualnym brązowym medalistą mistrzostw świata. W 2016 r. zdobył złoty medal w sprincie drużynowym podczas mistrzostw Europy w Yvelines. Jest olimpijczykiem (Tokio 2021), uczestnikiem cyklu Pucharu Świata. Na pewno na torze w Kairze – stolicy Egiptu walczył o miejsce medalowe, jednak minimalnie zabrakło do miejsca na podium.

Ważne jest, by wysiłki i wyniki sportowca były doceniane przez klub, władze miasta i PZKol, a tak jest w przypadku Mateusza Rudyka.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza zaprosił grudziądzkiego kolarza, rozsławiającego swoje miasto i klub Stal w całym świecie. Pogratulował mu wyniku i życzył kolejnych sukcesów na kolarskim torze: kwalifikacji olimpijskich i udanego startu w torowych mistrzostwach świata w sierpniu. Mateusz Rudyk otrzymał też pamiątkowy upominek.  

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Mateusz Rudyk, czołowy kolarz torowy świata, zawodnik ALKS Stal Grudziądz, był gościem Macieja Glamowskiego, prezydenta Grudziądza

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu