Mateusz Rudyk (Stal Grudziądz)wygrał Grand Prix Brna w sprincie i keirinie a Natalia Głowacka sprint juniorek

Mija zwycięski weekend kolarzy ALKS Stal Grudziądz. Mateusz Rudyk wygrał w sprincie i keirinie międzynarodowe Grand Prix Brna! Natalia Głowacka wygrała sprint juniorek a w keirinie  była trzecia.  

Mateusz Rudyk (ALKS Stal Grudziądz) – reprezentant Polski, olimpijczyk, medalista mistrzostw świata, triumfator Pucharu Świata. W miniony weekend wygrał międzynarodowe Grand Prix Brna.

Czeski welodrom okazał się szczęśliwy dla naszych torowców. W ogóle ten weekend był bardzo udany dla grudziądzkich kolarzy ALKS Stal.

Mateusz Rudyk – olimpijczyk, medalista mistrzostw świata, jeden z najlepszych kolarzy torowych na świecie, potwierdził swoją klasę na welodromie w Czechach.  Okazał się bezkonkurencyjny w sprincie i keirinie (w elicie). Wygrał Grand Prix Brna i zdobył złote medale.  Zapowiadał, że w tym turnieju da z siebie i wszystko i tak było.

W Grand Prix Brna startowała też Natalia Głowacka (ALKS Stal Grudziądz) i odniosła sukces. Wygrała sprint juniorek a w keirinie juniorek też stanęła na podium – zajęła 3. miejsce.  

– Bardzo cieszą zwycięstwa naszych czołowych zawodników – Mateusza Rudyka i Natalii Głowackiej, którzy sprawdzili się w międzynarodowej stawce – nie kryje radości Adam Sieczkowski, trener Stali Grudziądz. – Zwycięski weekend naszych kolarzy dopełnili w Pucharze Polski w Chrzypsku – Aleksander Kasprowicz, który wygrał wyścig juniorów młodszych oraz Wiktoria Bondar, która wywalczyła 2. miejsce w kategorii juniorek młodszych.

W maju tego roku Mateusz Rudyk startował w Pucharze Narodów na torze w Milton (Kanada), gdzie w sprincie wywalczył 4. miejsce.

(marz)

Mateusz Rudyk – kolarz torowy ALKS Stal Grudziądz.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Mateusz Rudyk (Stal Grudziądz)wygrał Grand Prix Brna w sprincie i keirinie a Natalia Głowacka sprint juniorek

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu