Mistrzyni świata, wicemistrzyni olimpijska Marta Wieliczko (KW Wisła Grudziądz) obroniła złoto mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim

Nasza mistrzyni wioseł MARTA WIELICZKO znów wywalczyła złoty medal w mistrzostwach Polski na ergometrze we Wrocławiu, nie dając absolutnie szans rywalkom.

Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) ze złotym medalem mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim we Wrocławiu.

Brązowy medal dla KW Wisła Grudziądz zdobył w kategorii juniorów Mikołaj Brzostowski.

Dwukrotny olimpijczyk, medalista mistrzostw świata Mateusz Wilangowski startujący w barwach Wisły Grudziądz był o krok o zdobycia medalu mistrzostw Polski, jednak zabrakło mu minimalnie: 0,7 sekundy.

7. lokatę wywalczyła juniorka Wisły Julia Klucznik a Maja Zdrojewska zakończyła zmagania  na 24. miejscu.

KW Wisła Grudziądz zajęła drużynowo 7. miejsce.

Bardzo ważna jest forma grudziądzkich, czołowych wioślarzy, którzy są na półmetku przygotowań do walki o klasyfikację na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Dotychczas MARTA WIELICZKO zdobyła w czwórce podwójnej: srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020, mistrzostwo świata w Plowdiw (2018), dwa razy wicemistrzostwo świata w Sarasocie (2017) i Ottensheim (2019). Jest też mistrzynią Europy z Glasgow (2018) i brązową medalistką ME w Poznaniu 2020.

MATEUSZ WILANGOWSKI to brązowy medalista mistrzostw świata w „ósemce”  – Amsterdam 2014 i złoty medalista mistrzostw świata w Ottensheim (2019, w „czwórce” bez sternika). Także w „ósemce” zdobył srebro mistrzostw Europy w 2017 r. w Raćicach oraz w „czwórce” bez sternika –  srebrny medal w mistrzostwach Europy 2019 w Lucernie oraz brąz ME w Poznaniu 2020.  

(marz)

Marta Wieliczko (KW Wisła Grudziądz, w środku) ze złotym medalem mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim. Z prawej – zdobywczyni brązowego medalu Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń).

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Mistrzyni świata, wicemistrzyni olimpijska Marta Wieliczko (KW Wisła Grudziądz) obroniła złoto mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu