MKS Start Grudziądz obchodzi 70-lecie! Boks, podnoszenie ciężarów i inne dyscypliny rozsławiały miasto (zdjęcia, wideo)

Klub ten współtworzył piękną historię grudziądzkiego sportu.

Jubileusz 70-lecia MKS Start Grudziądz jest okazją do wspominania wielu słynnych sportowców tego klubu i uhonorowania działaczy, trenerów, sponsorów.

W hali Startu przy ul. Konarskiego odbywały się krajowe i międzynarodowe turnieje bokserskie. Walczyli tu m.in. Dariusz „Tiger” Michalczewski czy „Diablo” Włodarczyk…

Niedawno byli pięściarze Startu, mistrzowie twardego sportu, wspominali dawne lata, wraz z Henrykiem Szymkowiakiem z Grudziądza, pierwszym bokserem zawodowym. Przyjechał ze Szwecji na spotkanie z kolegami.

Na jubileusz Startu Grudziądz – fragment piosenki „Apassionata”. Śpiewa grudziądzanin Edmund Otremba. Wideo: Maryla Rzeszut

Hala MKS Start w Grudziądzu przy ul. Konarskiego widziała setki, tysiące znakomitych sportowców, medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata. Także medalistów olimpijskich. Znakomicie szkolono tu pięściarzy, ale i sztangistów, którzy odnosili wielkie sukcesy. Grudziądz był przed laty stolicą boksu…  

Wciąż działają sekcje bokserska i podnoszenia ciężarów, ale w przeszłości MKS Start miał też m.in. dobrych tenisistów.  

– Doceniam wkład w sportowy rozwój Grudziądza wszystkich osób, które na przestrzeni lat związani byli i są z tym klubem. Serdecznie za to dziękuję. Gratuluję godnej sportowych mistrzów postawy i życzę pomyślności w kolejnych latach funkcjonowania – mówił Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza na jubileuszu 70-lecia MKS Start.

W trakcie uroczystości prezes Startu Kazimierz Kiczyński dziękował wszystkim, którzy na przestrzeni tych 70 lat pomagali klubowi.

Srebrną odznakę Polskiego Związku Bokserskiego otrzymał Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

(marz)

Wśród wyróżnionych pięściarzy Startu Grudziądz był Andrzej Sędzicki.
Kazimierz Kiczyński, prezes MKS Start (pierwszy z lewej) z grupą byłych pięściarzy współtworzących historię grudziądzkiego i polskiego boksu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

MKS Start Grudziądz obchodzi 70-lecie! Boks, podnoszenie ciężarów i inne dyscypliny rozsławiały miasto (zdjęcia, wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu