Młodzież z całej Polski ścigała się w Grudziądzu. IV rundę Nice Cup wygrał Jakub Sroka z Łodzi. Kacper Warduliński (ZOOLESZCZ GKM) czwarty w 1. Grupie

Uczestnicy IV rundy Nice Cup rywalizowali na torze w Grudziadzu. Wygrał  Jakub Sroka (Łódź), 2. miejsce zajął Mikołaj Czapla (Gniezno), a 3. Mateusz Affelt (Toruń). Reprezentant ZOOLESZCZ GKM Kacper Warduliński prezentował się dobrze i wywalczył 4. miejsce w pierwszej grupie.

Na podium najlepsi w IV rundzie cyklu Nice Cup (od lewej): Mikołaj Czapla, Jakub Sroka i Mateusz Affelt. Fot. KAROL OTTO

W czwartek (11 sierpnia) na grudziądzkim torze ścigało się 22 młodych żużlowców w dwóch grupach. Po dwóch najlepszych zawodników z obu grup awansowało do finału. Na trybunach pojawili się fani żużla, chcący obserwować, jak spisuje się polski, żużlowy „narybek”.

Kacper Warduliński (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz) zdobył 8 pkt (2,1,2,3) i zajął 4. miejsce w 1. grupie. FOT. KAROL OTTO

Rywalizację w 1. grupie wygrał Jakub Sroka, a Mikołaj Czapla zdobył taka samą liczbą punktów (11 na 12 możliwych).  Kacper Warduliński (ZOLESZCZ GKM Grudziądz) spisywał się dobrze, dwa razy był drugi na mecie i wygrał 21. wyścig, jednak trochę mu zabrakło do podium.

Z dobrej strony pokazał się wychowanek GKM-u Miłosz Wysocki (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 10 (3,3,3,1), który zajął 4. miejsce w finale i był bliski podium. Zawodnik ten jest wypożyczony z Grudziądza do Wybrzeża Gdańsk.

W finale pierwszy na mecie był Jakub Sroka (H.Skrzydlewska Orzeł Łódź), który w tych zawodach przegrał tylko raz, z Olivierem Buszkiewiczem (SpecHouse PSŻ Poznań).

Maryla Rzeszut

Stadion żużlowy w Grudziądzu. IV runda Nice Cup. FOT. MARYLA RZESZUT

WYNIKI. GRUPA 1:
1. Jakub Sroka (H. Skrzydlewska Orzeł Łódź) – 11 (3,3,3,2) – 1. miejsce w finale
2. Mikołaj Czapla (Aforti Start Gniezno) – 11 (3,2,3,3) – 2. miejsce w finale
3. Olivier Buszkiewicz (SpecHouse PSŻ Poznań) – (3,3,u,3)
4. Kacper Warduliński (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz) – (2,1,2,3)
5. Mateusz Łopuski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – (1,1,2,1)
6. Kacper Klimek (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz) – (0,2,1,1)
7. Błażej Wypior (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz) – (1,3,1,2)
8. Tobiasz Jakub Musielak (Fogo Unia Leszno) – (u,u,3,1)
9. Kacper Andrzejewski (Betard Sparta Wrocław) – (2,2,2,2)
10. Marcin Ogrodnik (Budmax Stal Polonia Piła) – (u,0,1,0)

GRUPA 2:
1. Mateusz Affelt (For Nature Solutions Apator Toruń) – 11 (3,2,3,3) – 3. miejsce w finale
2. Miłosz Wysocki (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 10 (3,3,3,1) – 4. miejsce w finale
3. Kamil Marciniec (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – (2,2,2,3)
4. Maurice Brown (Fogo Unia Leszno) – (3,3,0,2)
5. Kacper Teska (SpecHouse PSŻ Poznań) – (2,2,1,3)
6. Bartosz Curzytek (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz) – (2,1,2,2)
7. Hubert Ścibak (Fogo Unia Leszno) – (1,0,3,2)
8. Franciszek Majewski (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz) – (1,3,2,d)
9. Szymon Szwacher (Aforti Start Gniezno) – (1,w,1,1)
10. Patryk Budniak (Aforti Start Gniezno) – (0,1,1,0)
11. Jakub Martyniak (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – (0,1,0,0)
12. Maris Strelcovs (Optibet Lokomotiv Daugavpils) – (0,d,u,1)

24  WYŚCIGI + FINAŁ:
1. Czapla, Warduliński, Łopuski, Klimek
2. Sroka, Andrzejewski, Wypior, Musielak (u)
3. Buszkiewicz, Ogrodnik (u)
4. Wysocki, Marciniec, Ścibak, Strelcovs
5. Brown, Curzytek, Majewski, Martyniak
6. Affelt, Teska, Szwacher, Budniak
7. Sroka, Andrzejewski, Warduliński, Ogrodnik
8. Wypior, Klimek
9. Buszkiewicz, Czapla, Łopuski, Musielak (u)
10. Brown, Affelt, Curzytek, Ścibak
11. Majewski, Marciniec, Budniak, Szwacher (w)
12. Wysocki, Teska, Martyniak, Strelcovs (d)
13. Czapla, Warduliński, Wypior
14. Sroka, Łopuski, Klimek, Buszkiewicz (u)
15. Musielak, Andrzejewski, Ogrodnik
16. Ścibak, Majewski, Szwacher, Strelcovs (u)