Najlepsi piloci balonowi na świecie szykują się do lotów szkoleniowych w Grudziądzu. Biuro zawodów będzie na Olimpii, baza w Rudniku.

Grudziądz jest gotowy do przyjęcia pilotów balonowych, którzy w sierpniu wezmą udział w zawodach szkoleniowych przed Mistrzostwami Świata Juniorów.

Zostały jeszcze około dwa tygodnie do treningu najlepszych na świecie pilotów balonowych, ale organizatorzy wciąż mają pełne ręce roboty i pracują jak mrówki, żeby wszystko wypadło jak najlepiej. Aeroklub Nadwiślański i Grudziądzki Klub Balonowy czeka nie lada sprawdzian. To generalna próba przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata juniorów w Grudziądzu. Organizatorów bardzo wspierają władze miasta, by trening przebiegł wzorowo a zawodnicy wyjechali z Grudziądza z bardzo dobrymi wrażeniami i wspomnieniami. Pomagają też sponsorzy, którym organizatorzy już serdecznie dziękują.

Rywalizacja szkoleniowa najlepszych na świecie pilotów balonów na ogrzane powietrze zaplanowana jest 24-27 sierpnia lub 25-28 sierpnia. To zależy od warunków pogodowych.

Organizatorzy treningu mają już zapisanych 20 załóg, które chcą odbyć loty w miejscu, gdzie w 2023 roku będą walczyć w mistrzostwach świata. Zamierzają poznać warunki terenowe, termiczne, bazę techniczną i socjalną. Każdy uczestnik lotów treningowych musi uiścić wpisowe 105 euro/500 zł.

Biuro zawodów mieścić się będzie w Grudziądzu na stadionie Olimpii przy ul. Piłsudskiego. Baza – w Rudniku, w ośrodku nad jeziorem.  

Załogi z różnych państw przybędą już za około dwa tygodnie. Zapowiada się wspaniałe widowisko – podniebna rywalizacja najlepszych na świecie, młodych pilotów balonowych. Będzie co obserwować.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Najlepsi piloci balonowi na świecie szykują się do lotów szkoleniowych w Grudziądzu. Biuro zawodów będzie na Olimpii, baza w Rudniku.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu