Nie więcej niż 100 tysięcy zł. Energa SA przekaże piłkarzom Olimpii Grudziądz SA. Na początek. Przedłużenie umowy może być na innych warunkach

– Kwota sponsorska od Energi SA Grupy Orlen dla grającej w III lidze piłki nożnej Olimpii Grudziądz nie przekracza 100 tysięcy złotych – padło wyjaśnienie podczas sesji Rady Miejskiej.

Pozyskanie w marcu 2023 r. nowego sponsora – Energi SA Grupy Orlen to na pewno duży plus, bo każdy darczyńca jest grudziądzkiej drużynie bardzo potrzebny. Starania o nawiązanie kontaktu z Energą SA Gdańsk podjął radny Sławomir Szymański (PiS) i zabiegał o finansowe wsparcie Olimpii Grudziądz walczącej o awans do II ligi. Nastąpiły negocjacje Energi z klubem i porozumienie co do sponsoringu. Jednakże kibice spodziewali się, zważywszy na potężnego sponsora, że kwota wsparcia będzie sięgała może 1 miliona złotych a przynajmniej pół miliona. Tymczasem, jak wyjaśniono podczas sesji RM, nie przekracza ona 100 tysięcy złotych.  

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza mówił już podczas ogłoszenia wieści o sponsoringu Olimpii przez Energę SA, że trzeba to potraktować jako punkt wyjścia. – Dobrze, że współpraca Energi z Olimpią została nawiązana i jest umowa, jednak uznajmy to za pierwszy krok w tej współpracy. Energa, która buduje w Grudziądzu nowoczesną elektrownię, wspiera inicjatywy lokalne, a my w Olimpii mamy jeszcze sekcje lekkoatletyczną, judo i grającą w Superlidze sekcję tenisa stołowego. Cieszy, że doszedł nowy, poważny sponsor i liczymy, że to początek współpracy.

Wiceprezes Energi SA Adrianna Sikorska powiedziała naszemu portalowi, że ta umowa z Olimpią Grudziądz jest na ten rok a nowa, na kolejny, jeśli strony się na nią zdecydują, może być podpisana na zupełnie innych, nowych warunkach.

Czyli są szanse na – z czasem – większy „zastrzyk” finansowy Olimpii od Energi SA…

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Tomasz Asensky, prezes Olimpii Grudziądz SA.

 

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Nie więcej niż 100 tysięcy zł. Energa SA przekaże piłkarzom Olimpii Grudziądz SA. Na początek. Przedłużenie umowy może być na innych warunkach

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu