Nie żyje Ludwik Naruszewicz, wieloletni piłkarz i trener Olimpii Grudziądz. Msza pogrzebowa 22 lipca

W wieku 76 lat zmarł Ludwik Naruszewicz, związany z Olimpią Grudziądz piłkarz, a później trener. Najpierw sam był bramkarzem, następnie przez wiele lat szkolił golkiperów… Był bardzo oddany klubowi biało-zielonych i piłce nożnej. Msza pogrzebowa odbędzie się w piątek, 22 lipca.

Zarząd klubu GKS Olimpia z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamia o śmierci Ludwika Naruszewicza. Zasłużony piłkarz i trener Olimpii Grudziądz zmarł w wieku 76 lat.

Ludwik Naruszewicz od wielu lat był związany z GKS Olimpia. Był bardzo oddany piłce nożnej. Szanowali go kibice, zawodnicy, działacze.

Najpierw jako młody zawodnik grał na pozycji bramkarza. Wielokrotnie był wybierany najlepszym bramkarzem ligowych spotkań, a w latach 60. I 70.  najbardziej utalentowanym bramkarzem. Był finalistą mistrzostw Polski juniorów starszych (Mielec, 1964 r.)

W 1973 roku bronił bramki Olimpii Grudziądz w meczu z Legią Warszawa, zorganizowanym z okazji 50-lecia Olimpii.

Po zakończeniu kariery zawodniczej zajmował się szkoleniem bramkarzy. Z pierwszej drużyny Olimpii odszedł w 2013 roku.

Podczas prezentacji pierwszej drużyny Olimpii w kinie Helios w 2013 r. został oficjalnie nagrodzony i uhonorowany za wieloletnią pracę – specjalną statuetką i pamiątkową planszą z żółtą koszulką i numerem 1…

Był trenerem  m.in. Dawida Paterka, Daniela Osieckiego, Jędrzeja Woźniaka i Michała Wróbla. W późniejszym czasie szkolił bramkarzy formacji juniorskich.

Msza pogrzebowa odbędzie się w kościele przy ul. Moniuszki w Grudziądzu w piątek, 22 lipca o godz. 11.00. Różaniec od godz. 10.30.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Nie żyje Ludwik Naruszewicz, wieloletni piłkarz i trener Olimpii Grudziądz. Msza pogrzebowa 22 lipca

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu