Nie żyje Ryszard Gralak, były prezes Stali Grudziądz, pasjonat żeglarstwa. Wychował wiele pokoleń motorowodniaków i żeglarzy. Pogrzeb w sobotę

8 marca nad ranem odszedł na zawsze wieloletni prezes Klubu Sportowego STAL Grudziądz (w latach 1983-2013 r.) Kpt. Ryszard Gralak był wielkim miłośnikiem sportu, zwłaszcza żeglarstwa.

Kapitan motorowodny i jachtowy Ryszard Gralak, instruktor motorowodny i żeglarski, mierniczy żeglarski , organizator szkoleń motorowodnych i żeglarskich.

Po długiej walce z chorobą zmarł Ryszard Gralak, jeden z najbardziej znanych działaczy grudziądzkich sportów wodnych. Był współzałożycielem klasy Omega w znanej do dziś formie i pierwszym mistrzem Polski tej klasy (1979), sędzią i głównym mierniczym organizowanych w tej klasie zawodów.

Ryszard Gralak był znaną postacią grudziądzkiego sportu. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego , kapitan motorowodny i jachtowy, Instruktor motorowodny i żeglarski, mierniczy żeglarski, organizator szkoleń motorowodnych i żeglarskich. Wychowawca wielu pokoleń żeglarzy i motorowodniaków.

Przyjaciele pamiętać go będą jako człowieka ciepłego i serdecznego. Wcześniej zyskał rozgłos jako zawodnik i zwycięzca licznych regat oraz organizator wielu imprez. Na historii regatowych Omeg odcisnął trwały ślad, a skonstruowane przez niego łódki okazały się dla tego sportu przełomowe. Znany jest także jako jeden z twórców przepisów klasowych. Do końca swoich dni pozostawał też głównym mierniczym klasy Omega.

Pogrzeb Ryszarda Gralaka odbędzie się w sobotę. Msza św. o godz. 12.00 w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Ojca Pio w Tarpnie. O godz. 13.00 na cmentarzu przy ul. Cmentarnej (pierwsza brama).

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Nie żyje Ryszard Gralak, były prezes Stali Grudziądz, pasjonat żeglarstwa. Wychował wiele pokoleń motorowodniaków i żeglarzy. Pogrzeb w sobotę

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu